Znany dziennikarz ohydnie o ataku na Adamowicza. "Owsiak to SZMATA, w ryj bym mu nie napluł"

Znany dziennikarz ohydnie o ataku na Adamowicza. "Owsiak to SZMATA, w ryj bym mu nie napluł" Źródło: Fot. YouTube / Onet Rano

Paweł Adamowicz to prezydent Gdańska, który podczas dzisiejszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został brutalnie zaatakowany przez nożownika. Podczas gdy mężczyzna jest operowany, w sieci rozgrywają się wojny na słowa. Znany publicysta Piotr Wielgucki ohydnie obraził Owsiaka po ataku w Gdańsku nazywając go "ostatnią szmatą". 

Podczas gdy Paweł Adamowicz walczy o życie, inni ludzie wykorzystują "okazję" i wylewają swoją wrogość w mediach społecznościowych. Co szokujące, słowa nienawiści nie są kierowane w stronę oprawcy prezydenta Gdańska, a... Jerzego Owsiaka. Znalazły się osoby, które winą za ten wyjątkowo tragiczny incydent obarczają WOŚP oraz jego założyciela.

Jurek Owsiak ohydnie zaatakowany. "W ryj bym mu nie napluł"

Prawicowy dziennikarz Piotr Wielgucki o pseudonimie "Matka Kurka", czyli najsłynniejszy przeciwnik WOŚP, w przeciągu godziny zdążył opublikować kilka wpisów, w których atakuje Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Jerzego Owsiaka. Znany publicysta na swoim profilu na Twitterze nazwał założyciela WOŚP-u hejterem, po czym skandalicznie oświadczył, że zna tego "szmaciarza".

- A co mówiłem? Hejter z 5 wyrokami karnymi i cywilnymi atakuje Barbarę Piela i TVP plus antysemityzm i faszyzm. Znam tego prymitywnego szmaciarza na wyrost. Owsiak w ryj bym ci nie na pluł, bo szkoda mi dla ciebie śliny. Jesteś ostatnią szmatą - brzmiała treść wpisu.

Na słowa te niemal od razu zareagowali internauci.

- Przestań szczuć. Mam nadzieję że zostanie Pan pociągnięty do odpowiedzialności za szerzenie nienawiści. Jest Pan obłąkany i ma Pan obsesje na punkcie Owsiaka zachowuje się Pan jak krypto-gej zakochany w Jurku - napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

Paweł Adamowicz zginął przez WOŚP i Jurka Owsiaka? Skandaliczne słowa dziennikarza

Kolejnym bulwersującym wpisem Piotra Wielguckiego był ten, w którym odpowiedzialnością za atak na Pawła Adamowicza obarczył on obarczył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uważa on, że sprawą powinna zainteresować się prokuratura. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Powtórzę. Organizatorem zbiórki publicznej jest fundacja WOŚP, imprezę masową w Gdańsku organizował sztab fundacji WOŚP z udziałem miasta Gdańska. Oba podmioty są odpowiedzialne za bezpieczeństwo imprezy, a psychol przez minutę tańczył na scenie po dźgnięciu nożem. Prokurator - brzmiał kolejny wpis.

I tutaj nie znalazł on poparcia wśród internautów. Ci niemal od razu zaczęli bronić Jurka.

- To wasza nienawiść, karmienie nią narodu, waszych wyznawców tą nienawiścią przynosi takie skutki . Teraz boicie się, żeby po tym bestialskim ataku ludzie nie wyszli na ulice i pokazali co o Was myślą i gdzie Wasze miejsce - brzmiała odpowiedź na wpis.

Niestety, dziennikarz nie potrafił rzeczowo odnieść się do tego komentarza. Jego odpowiedź była dość... infantylna.

- Wypad pajacu! - brzmiały słowa obrony.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Pieniądze są POTĘŻNE!
  2. Ile ma lat Elżbieta Jaworowicz? Przeżyjecie prawdziwy SZOK!
  3. Mamy NAGRANIA z ataku na Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Brutalny widok
  4. Chce się płakać. Ohydny atak Pawłowicz na Owsiaka po zamachu na Adamowicza
  5. Znamy SZOKUJĄCĄ, PRAWDZIWĄ tożsamość zamachowca z WOŚP. To się nie mieści w głowie
 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News