Anonimowi muzycy nagrali piosenkę dla Adamowicza. Wzruszający utwór

Anonimowi muzycy nagrali piosenkę dla Adamowicza. Wzruszający utwór

Paweł Adamowicz został upamiętniony. Prezydent Gdańska, którego śmierć nastąpiła w tragicznych okolicznościach, wstrząsnęła opinią publiczną w Polsce. Anonimowi muzycy z Trójmiasta postanowili napisać piosenkę ku pamięci uwielbianego przez Gdańszczan włodarza miasta. Piosenka poruszy nawet najbardziej twarde serca.

Paweł Adamowicz swoją tragiczną śmiercią pogrążył w smutku miliony Polaków, którzy zostali wstrząśnięci tak tragicznymi okolicznościami zabójstwa uwielbianego polityka. Z pomysłem upamiętnienia artysta wyszła grupa anonimowych muzyków, która postanowiła upamiętnić zmarłego prezydenta Gdańska. Utwór "Na Długiej" w swojej poruszającej formie został odsłuchany już przez tysiące internautów.

Paweł Adamowicz został wzruszająco upamiętniony

Grupa anonimowych artystów z Trójmiasta, którzy nie chcieli podawać swoich personaliów, napisali i opublikowali na platformie YouTube utwór "Na Długiej" poświęcony Pawłowi Adamowiczowi. W skład zespołu weszło 25 artystów, pomimo tego, że do samego projektu zgłosiło się ich aż ponad 150. - Naprawdę wiele godzin poświęciliśmy na wykonanie utworu, a pragnę zaznaczyć, że wcześniej się nie znaliśmy. Wszyscy wykonawcy zostali połączeni właśnie smutnym wydarzeniem zamordowania Prezydenta. To jest właśnie jednoczenie się i wspólna inicjatywa. To nasz dowód pamięci o prezydencie Gdańska… Tak jak stawiając znicz przy grobie, nie podpisujemy się pod nim, tak samo pod naszym pożegnaniem nie chcemy pozostawiać naszych nazwisk – powiedział jeden z artystów zaangażowanych w projekt.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czemu muzycy zachowali anonimowość?

Nie da się ukryć, że piosenka, która pokazała się na platformie YouTube, stała się prawdziwym hitem i już teraz została odtworzona przez ponad 15 tysięcy osób. Tak duża liczba słuchających mogłaby sprawić, że osoby zaangażowane w projekt mogłyby spotkać się z nagłym przypływem sławy. Pomimo tego, że w inicjatywę ponoć zaangażowane były bardzo znane osoby, to powód zachowania ich anonimowości jest bardzo prosty. Artyści, którzy deklarują się jako "anonimowi muzycy z Trójmiasta" zachowują swoje personalia dla siebie, ponieważ nie chcieliby, aby taka muzyka, która ma upamiętnić tragiczne wydarzenia w Gdańsku, spotkała się z komercyjnym odbiorem. W związku z powagą utworu, zarządzający kanałem wyłączyli możliwość komentowania dzieła tak, aby to muzyka była najważniejsza i żeby nie było miejsca na mowę nienawiści, jaką mogliśmy zaobserwować tuż po odejściu polityka.  
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kaczyński podjął decyzję ws. swojej operacji. Wyborcy zaniepokojeni
  2. Lista silnie rakotwórczych produktów z Lidla, Biedronki i innych sklepów. Nowotwór zabija
  3. Robi się ciekawie! Dług Kaczyńskiego będzie na sprzedaż?
  4. Choroba zmusiła Omenę Mensah do operacji za granicą. „W Polsce się nie podjęto”
  5. Małgorzata Tusk przyznała, że znajomość sprzed lat prawie zniszczyła jej małżeństwo z Donaldem
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: popularne.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News