Skandaliczna opinia psychiatrów nt. zabójcy Adamowicza. Ogromne poruszenie

Skandaliczna opinia psychiatrów nt. zabójcy Adamowicza. Ogromne poruszenie Źródło: .

Paweł Adamowicz został zamordowany w styczniu tego roku, co było niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym kraju w ostatnich latach. Jego morderca został błyskawicznie ujęty i zbadany przez specjalistów. Teraz ukazały się wnioski, jakie wyciągnęli oni przez ponad miesiąc. Budzą one wielkie kontrowersje.

Paweł Adamowicz został zamordowany na scenie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Stefana W. Prezydent Gdańska błyskawicznie został przetransportowany do szpitala, operacja trwała bardzo długo, jednak nie udało się go uratować. Służby ujęły sprawcę morderstwa i przesłuchiwały go, a specjaliści podjęli kroki w sprawie zbadania jego poczytalności. Miały one wykazać, czy był on w stanie panować nad sobą w momencie zamachu na polityka. Dziś ukazały się wyniki tych badań, które są wręcz skandaliczne i budzą ogromne kontrowersje w całym kraju.

Paweł Adamowicz – morderca badany przez specjalistów

Przez ponad miesiąc od śmierci prezydenta Stefan W. był przesłuchiwany przez służby oraz badany przez lekarzy, którzy mieli sprawdzić jego poczytalność. Po tak długim czasie w końcu ukazał się raport z ich badań, który z pewnością może wprawić w osłupienie. Już pojawiają się liczne głosy oburzonych sprawą. Okazało się, że jednorazowe badanie przeprowadzone na mordercy prezydenta Gdańska nie mogło wskazać, czy był on poczytalny, czy nie, gdy wtargnął na scenę i zamordował prezydenta Gdańska. Biegli stwierdzili, że w celu stwierdzenia jego stanu psychicznego potrzebna będzie długotrwała obserwacja. Fakt ten rozwścieczył wielu ludzi żywo zainteresowanych całą sprawą. Zaczęły pojawiać się głosy, że państwo polskie jest obecnie w katastrofalnym stanie, skoro nie potrafi przez tak długi czas udowodnić, w jakim stanie działał morderca, przez którego zginął Paweł Adamowicz. Część komentujących wyjątkowo żali się na stan polskich biegłych, którzy nie są w stanie szybko rozpoznać stanu sprawcy zbrodni.

Paweł Adamowicz – czy zabójca był poczytalny?

Wygląda więc na to, że na dalsze raporty lekarzy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Ludzie nie kryją swojego oburzenia, w Internecie pojawiło się wiele głosów narzekających na system działania ludzi odpowiedzialnych za badanie Stefana W. Trudno im się dziwić, zwłaszcza gdy sprawa przez tak długi czas nie może rozwinąć się z powodu braku odpowiednich dowodów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie wiadomo, kiedy doczekamy się kolejnego raportu biegłych. Jest on konieczny, by śledztwo mogło ruszyć do przodu, bowiem określenie stanu zdrowia oskarżonego może być kluczowe w tej sprawie. Internauci twierdzą, że skoro jednorazowe badanie zajęło specjalistom ponad miesiąc, to dalsza obserwacja Stefana W. może potrwać jeszcze wiele tygodni. Szczegóły zapowiadanych badań nie zostały podane do wiadomości publicznej. Wygląda na to, że na ostateczny wyrok w sprawie zabójcy Pawła Adamowicz przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy M jak Miłość. Nasza dziennikarka była wstrząśnięta
  2. Dwa razy sprawdziliśmy, kto jest żoną członka zarządu TVN. Bo za pierwszym razem nie mogliśmy uwierzyć
  3. Przed tym nowotworem możesz się uchronić, ale uważaj na słońce. Bywa niebezpieczne
  4. Grób Agnieszki Kotulanki wygląda niewiarygodnie. Niesamowity widok w rocznicę jej śmierci
  5. Rok po śmierci Agnieszki Kotulanki przygnębiające fakty ujrzały światło dzienne. "Klan bardzo ją ograniczył"
  6. Minęło wiele lat, ale za Kuchennymi Rewolucjami ciągną się kontrowersje. "Właścicielkę skazano na pół roku pozbawienia wolności"

źródło: Radio RMF

Następny artykuł