Na chwilę przed atakiem Adamowicz opublikował zdjęcie. Łamie się serce

Na chwilę przed atakiem Adamowicz opublikował zdjęcie. Łamie się serce

Paweł Adamowicz Instagram. Bezpośrednio przed tym, jak nożownik targnął się na życie prezydenta Gdańska, ten opublikował zdjęcie na Instagramie. To było ostatnie zdjęcie opublikowane przez Adamowicza. 

W dniu finału 27. Edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbrojony mężczyzna zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zadając mu trzy rany kłute. Pomimo pięciogodzinnej operacji, Adamowicza nie udało się uratować. Jeszcze kilka godzin przed atakiem, jego życie przebiegało normalnie - Adamowicz, jak zwykle, czynnie prowadził swoje konto w serwisie Instagram, by jego wyborcy wciąż byli na bieżąco z jego poczynaniami. Prezydent był bardzo aktywny w mediach społecznościowych, na których dzielił się ważnymi informacjami z kraju, świata, ale przede wszystkim ze swojego rodzinnego miasta, Gdańska. Jego ostatnie posty są absolutnie porażające.

Paweł Adamowicz Instagram

Kilka godzin przed tym, jak odbył się zamach na jego życie, pochwalił się w serwisie Instagram sumą pieniędzy, którą udało mu się zebrać w ostatnim finale WOŚP, w którym dane mu było uczestniczyć. - 5613,11 zł – taką kwotę udało mi się zebrać w tegorocznym 27. finale WOŚP w Gdańsku. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do mojej puszki i pomogli pobić mój osobisty rekord – napisał prezydent. Prezydent był widocznie dumny z niebagatelnej sumy, jaką udało mu się zebrać - z jego twarzy bije niewypowiedziana radość i dobroć. Nie był to jednak jego ostatni post.

Światełko do nieba

Paweł Adamowicz Instagram - oto zdjęcie, które wstawił stojąc na scenie, na której został ugodzony trzy razy nożem. W opisie zdjęcia prezydent zachęcał mieszkańców do wspólnego świętowania tzw. "Światełka do nieba". Adamowicz był już wtedy obecny na scenie i czekał na oficjalne zakończenie zbiórki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Światełko do nieba tuż tuż – napisał prezydent Gdańska w swoim ostatnim poście, który został wstawiony na kilka chwil przed tragedią. Widać na nim tłum ludzi, który niewiele później był świadkiem dramatycznego zdarzenia. - Za to wszystko wam serdecznie dziękuję! Bo na ulicach, placach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani! Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam! - ostatni raz podziękował rodakom Paweł Adamowicz, zanim otrzymał trzy śmiertelne ciosy nożem. Nie udało się go uratować, pomimo wielogodzinnych nocnych starań lekarzy. Śmierć prezydenta ogłoszono następnego dnia po południu. Do chwili przeprowadzenia przyspieszonych wyborów, mandat prezydenta Gdańska będzie w posiadaniu komisarza, wyznaczonego przez premiera Mateusza Morawieckiego. Paweł Adamowicz Instagram Instagram Paweł Adamowicz Instagram Instagram ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Opadną wam szczęki
  2. Chylińska nigdy nie mówi o swoim mężu. Właśnie ujawniono dlaczego
  3. Lech Wałęsa pożegnał Pawła Adamowicza. „Pozostaniesz na zawsze”
  4. Kolejna tragedia wstrząsnęła polskim miastem. Nie żyje wiceprezydent
  5. Prezenterka TVN zaatakowana po raz kolejny. Dziennikarka jest złą matką?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News