Piękny gest księdza. Taca z pogrzebu Adamowicza została przeznaczona na Syryjczyków z Aleppo

Piękny gest księdza. Taca z pogrzebu Adamowicza została przeznaczona na Syryjczyków z Aleppo Źródło: Screenshot z youtube.com/TVN24

W sobotę cały kraj skupiony był na mszy świętej, podczas której w bazylice Mariackiej pochowany został śp. Paweł Adamowicz - tragicznie zamordowany przez wściekłego nożownika w ubiegłą niedzielę. Proboszcz bazyliki postanowił, że taca zebrana podczas mszy przekazana zostanie do Aleppo.

Śp. Paweł Adamowicz spoczywa aktualnie w bazylice Mariackiej, gdzie odbyła się również msza święta za jego duszę. Podczas mszy nie brakowało łez, a także szczerych i wzruszających przemówień, które wstrząsnęły zgromadzonymi i widzami zebranymi przez telewizorami podczas transmisji na żywo. Podczas pogrzebu zbierano również tacę. Licznie zgromadzeni w bazylice przyczynili się do tego, że ostatecznie zgromadziła się pokaźna suma. W tej sytuacji proboszcz zdecydował, że nie może zostać ona przyjęta i w tych szczególnych okolicznościach należy przekazać ją do Syrii.

Zdumiewający gest księdza - Internauci chwalą jego decyzję

Ks. prałat Ireneusz Bradtke, proboszcz bazyliki Mariackiej, który opiekuje się tym miejscem na co dzień zdecydował, że zebrane podczas mszy świętej zostaną oddane ofiarom konfliktu w Syrii. - Chciałem powiedzieć jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz. Nie miałem okazji tego powiedzieć na mszy świętej. Dziś była na mszy zbierana taca - i ta taca, podjąłem taką decyzję, jest przeznaczona na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii - zdecydowanie stwierdza ksiądz prałat na antenie Polsat News.

Śp. Paweł Adamowicz za życia zrobił coś, o czym nikt nie wiedział

Ks. Bradtke postanowił również wspomnieć o wspaniałym geście zmarłego prezydenta, który zaopiekował się jedną z rodzin z Aleppo podczas swojego życia. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pamiętam taką chwilę, kiedy on do mnie zadzwonił i mówi: "Wiesz, nie chcę się chwalić, ale wzięliśmy rodzinę z Aleppo w tak zwaną adopcję. (...) Chciałbym, abyś zachęcił wiernych w bazylice, byśmy te rodziny z Aleppo wzięli pod taką szczególną opiekę" - opowiedział dla Polsat News. - Warto, aby teraz (...) tę adopcję, którą prowadzi Caritas, dalej kontynuować. Dlatego Paweł: dzięki Ci za to. - dodał na koniec programu w Polsat News ksiądz proboszcz.

Co teraz dzieje się w Aleppo?

Media donoszą, że aktualnie liczba zgonów w syryjskim Aleppo z dnia na dzień wzrasta i obecnie osiągnęła już ok. 20 tys. Większość poszkodowanych jest całkowicie odcięta od wody i żywności - nie mówiąc już o prądzie i lekach. Sytuacja obecnie jest nadal szeroko komentowana i potępiana przez najważniejszych polityków na całym świecie, którzy bezowocnie próbują zapobiec kolejnym zgonom. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. "Będziesz następny". Kolejny prezydent otrzymuje straszne pogróżki, mieszkańcy przerażeni
  2. Litości. Znani dziennikarze znowu szkalują Owsiaka, powód zdumiewa
  3. Kompromitacja Macierewicza wyszła na jaw! Zmarnował setki milionów złotych
  4. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News