Europa reaguje na atak na Adamowicza. Piękne słowa Timmermansa PO POLSKU

Europa reaguje na atak na Adamowicza. Piękne słowa Timmermansa PO POLSKU

Paweł Adamowicz został brutalnie zaatakowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tym wydarzeniu głosy wsparcia i deklaracje modlitwy płyną z całego kraju. Sprawa zyskała także rozgłos międzynarodowy. Pojawił się komentarz jednego z najwyższych europejskich urzędników, Fransa Timmermansa.

Paweł Adamowicz walczy o życie po zamachu na jego życie. Podczas gdańskiego finału WOŚP, kiedy odliczano sekundy przed tzw. światełkiem do nieba, został kilkakrotnie ugodzony nożem. 27-letni Stefan W. niespodziewanie wbiegł na scenę i rzucił się na prezydenta Gdańska. Włodarz przyjął co najmniej dwa ciosy w okolicach brzucha i serca. Media informują także o uszkodzonej aorcie i krytycznym stanie samorządowca.

Europa reaguje. Wzruszające słowa Fransa Timmermansa

Zaraz po ataku w Gdańsku w mediach oraz na portalach społecznościowych zawrzało. W każdym miejscu można było przeczytać słowa wsparcia i miłości oraz deklaracje modlitwy za polityka. Swoje ubolewanie i wsparcie wyrazili między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, kandydat PiS w wyborach na urząd prezydenta Gdańska Kacper Płażyński. Niebawem okazało się, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi. O dramatycznym wydarzeniu w Gdańsku zaczęły informować zagraniczne media, m.in. brytyjska telewizja Sky News. Głos zabrał także wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Jego słowa zamieszczone na Twitterze są naprawdę wzruszające. Europejski polityk nie tylko wyraził żal z powodu ataku, ale także pochwalił działalność samorządową wieloletniego gospodarza nadmorskiego miasta. Ponadto - tweet został napisany po polsku, co jest tym większym ukłonem w stronę wszystkich rodaków, którzy obecnie ślą dobre myśli w stronę walczącego o życie polityka. - Jestem wstrząśnięty brutalnym atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Modlę się i mam nadzieję, że wyjdzie z tego. Wspaniały przywódca, który troszczy się o mieszkańców Gdańska - napisał na Twitterze Timmermans. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Paweł Adamowicz walczy o życie po ataku

Paweł Adamowicz został zaatakowany tuż przed tzw. światełkiem do nieba podczas gdańskiego finału WOŚP. Zaraz potem 27-letni Stefan W. zaczął triumfalnie paradować po scenie. Jak informowaliśmy na Pikio.pl następnie chwycił mikrofon, za pomocą którego się przedstawił. Powiedział również, że za czasów rządu PO-PSL spędził 5 lat w więzieniu i był torturowany. - Dlatego Adamowicz zginął - dodał, po czym został obezwładniony. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz natychmiast był reanimowany, a następnie przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie nadal jest operowany. Jego stan jest krytyczny, zaś najlepsi lekarze walczą o jego życie. Sprawę na bieżąco monitorujemy i o wszystkim będziemy informować na Pikio.pl. Paweł Adamowicz Pikio.pl fot. twitter.com/TimmermansEU ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. ZAMACH na finale WOŚP! Krew na scenie, ludzie w szoku
  2. Ważny, dramatyczny APEL TUSKA po ataku na Adamowicza!
  3. Jest pilna reakcja Morawieckiego na zamach. Akcja służb
  4. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  5. Małgorzata Kożuchowska: syn gwiazdy to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News