Dziennikarz TVP oskarżony o skatowanie partnerki znalazł skandaliczne wyjaśnienie. Chodzi o Adamowicza

Dziennikarz TVP oskarżony o skatowanie partnerki znalazł skandaliczne wyjaśnienie. Chodzi o Adamowicza Źródło: Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz wciąż budzi kontrowersje w Polsce. Tym razem winą obarcza go dziennikarz TVP, który twierdzi, że uwziął się na niego sąd, ze względu na reportaże o byłym prezydencie Gdańska.

Paweł Adamowicz i jego działalność sprowadziła na dziennikarza TVP nie lada problem. Reporter twierdzi, że materiały, które wykazywały oszustwa majątkowe byłego prezydenta Gdańska, sprowadziły na niego serię ataków ze strony Gazety Wyborczej i prokuratury.

Paweł Adamowicz i reportaż na jego temat mają być przyczyną oskarżeń skierowanych do dziennikarza

Dziennikarz TVP, Łukasz Sitek, został oskarżony o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Zarzuty postawiła prokuratora rejonowa w Gdańsku. Sam dziennikarz stwierdził, że nie chce, aby jego dane były ukryte, bo sam nie ma sobie nic do zarzucenia. Twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne.

O sytuacji napisała Gazeta Wyborcza, która przybliżyła akt oskarżenia dziennikarza. Sam dziennikarz jednak twierdzi, że dziennik narusza zasadę domniemania niewinności, gdyż do tej pory nie zapadł prawomocny wyrok sądu. Ponadto, Łukasz Sitek uważa, że seria artykułów uderzających w niego, jest efektem jego reportaży na temat tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Materiały miały ujawniać uwikłania byłego prezydenta Gdańska w afery finansowe.

Dziennikarz jest pewny swojej niewinności

Dziennikarz, mimo stawianych mu zarzutów utrzymuje, że jest niewinny.

- Moja partnerka zwróciła się do Prokuratury o powstrzymanie się od podejmowania jakichkolwiek czynności względem jej i rodziny. Wielokrotne próby okazały się bezskuteczne i Prokuratura w dalszym ciągu próbuje dowieść prawdziwości faktów, które nigdy nie miały miejsca - stwierdził Sitek.

Zdaniem reportera, cała sprawa ma wymiar polityczny, a wykorzystywanie jego rodzinnych spraw w przestrzeni publicznej może negatywnie wpłynąć na jego dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sitek po artykule wyborczej został zawieszony w prawach pracownika w telewizji publicznej. Dziennikarz nie ma zamiaru puścić tego płazem rzekomym oskarżycielom.

- Zamierzam złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarza "GW" o naruszenie tajemnicy postępowania przywoławczego [...] Chciałbym również wyrazić stanowczy sprzeciw wobec medialnej nagonki obliczonej na uniemożliwienie mi wykonywania zawodu dziennikarza by niektórzy politycy nie musieli słuchać już niewygodnych pytań - oświadcza Łukasz Sitek.

Reporter zaznacza także, że jest osobą niekaraną i nie zamierza poddać się bez walki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor TVP wziął ślub z popularną piosenkarką! To nowa i piękna para w polskim show-biznesie
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  4. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  5. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  6. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków
  7. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

Źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News