TVP "schowała go" po śmierci Adamowicza. Wiadomo co teraz robi

TVP "schowała go" po śmierci Adamowicza. Wiadomo co teraz robi

Paweł Adamowicz na długo przed swoją śmiercią był pokazywany w mediach publicznych w niekorzystnym świetle. Kulminacją był czas kampanii wyborczej przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Dziś media przybliżają sylwetkę dziennikarza z pomorskiej TVP, który jak cień podążał za Adamowiczem, nie stroniąc od ciętych pytań i napastliwych komentarzy. Telewizja "schowała" go po śmierci prezydenta. Nie na długo.

Paweł Adamowicz był jednym z najmocniej krytykowanych przez media publiczne samorządowców. Szczytem była bez wątpienia kampania samorządowa przez wyborami w 2018 roku.

Paweł Adamowicz był przez niego nieustannie krytykowany. Dziś TVP "schowała" go. Wiadomo, co robi

Dziś media przybliżają sylwetkę dziennikarza gdańskiego oddziału TVP, który jak cień podążał za Adamowiczem. Pytał go wprost o zarzuty dla deweloperów, dla których wydawał korzystne decyzje, nie odpuszczał problemów z oświadczeniami majątkowymi prezydenta. Sprawy zaszły tak daleko, że Adamowicz odmówił udziału w debacie kandydatów na prezydenta. Sitek został zawieszony w swojej pracy w TVP. Dziś zwolennicy Adamowicza wywołują Sitka, by zabrał głos po śmierci prezydenta Gdańska. Atmosfera między politycznymi oponentami pozostaje napięta. - Gdzie jesteś Sitek? Gdzie jesteś gwiazdo telewizji gdańskiej? Gdzie się schowałeś? I tylko mi nie mów, że siedzisz w domu, w kącie za szafą i ze wstydem wspominasz chamskie, nienawistne pytania, które zadawałeś Pawłowi Adamowiczowi - wzywał dziennikarza TVP Gdańsk na Facebooku Antoni Pawlak, były rzecznik prezydenta Gdańska. Nie miał żadnych wątpliwości, że medialne ataki właśnie TVP Gdańsk przełożyły się na atmosferę nagonki, która tchnęła Stefana W. do zabicia Adamowicza. - Nie mów mi tego, bo nie uwierzę. Wstyd jest uczuciem właściwym ludziom porządnym. No dalej Sitek. Dawaj następne pytania - napisał prowokująco. O losy Łukasza Sitka zapytała "Gazeta Wyborcza". Czytamy, że biuro prasowe telewizji oświadczyło iż Sitek "obecnie przebywa na urlopie wypoczynkowym". Ma wrócić już niedługo. W telewizji będzie odpowiadał za nową produkcję.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Redaktor Sitek od marca będzie prowadził nowy program – cytuje odpowiedź rzecznika TVP "Gazeta Wyborcza". Łukasz Sitek do tej pory prowadził program "Pomorze samorządowe". Zwolennicy PO i prezydenta Adamowicza byli stawiani w nim wyraźnie w niekorzystnym świetle.Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  4. Niebezpieczne znalezisko w jedzeniu z Lidla. Mogło dojść do tragedii
  5. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
źródło: "Gazeta Wyborcza" Następny artykuł