Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza

Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza Źródło: youtube/onet_news/

Paweł Adamowicz zmarł pięć miesięcy temu. TVP podaje, że w sprawie Magdaleny Adamowicz toczy się dochodzenie, które być może już niedługo rzuci zupełnie inne światło na jej osobę.

Paweł Adamowicz i jego żona Magdalena, choć niewielu wie, jeszcze w 2017 roku otrzymali bardzo poważne zarzuty. Wówczas mówiono, że para prezydencka nie ujawniała swoich dochodów. Paweł Adamowicz nie żyje i teraz to jego ukochana może ponieść całą odpowiedzialność. Przeciwko kobiecie wszczęto dochodzenie.  

Paweł Adamowicz i Magdalena oskarżeni 

Pod koniec 2017 roku, w mediach zrobiło się dość głośno w sprawie Pawła i Magdaleny Adamowicz. Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej postawił małżonkom zarzuty, zatajania swoich dochodów na rachunkach bankowych.

Mówiono wówczas o kwocie 326 tysięcy złotych jedynie w roku 2011 oraz 124 tysiące w roku 2012. Przestępstwo miało polegać między innymi na zatajaniu informacji w sprawie dochodów z wynajmu mieszkań, wskutek czego wysokość podatku została zmniejszona o kwotę 130 tysięcy złotych. 

Dochodzenie przeciwko Magdalenie Adamowicz 

Według informacji, jakie podaje TVP, wszczęto dochodzenie przeciwko Magdalenie Adamowicz. Teraz gdy jej mąż i prezydent Gdańska nie żyje, to na nią spada cała odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Potwierdzono doniesienia, że kobiecie postawiono zarzuty oszustwa skarbowego, o którym wspomniano powyżej.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Rzeczniczka Ewa Bialik wyznała, że dopiero trwa dochodzenie w całej sprawie, które najprawdopodobniej pozwoli ostatecznie ustalić, czy Magdalena Adamowicz jest winna. Teraz jednak kobieta będzie musiała zostać przesłuchana, co już znacznie może pomóc w sprawie. Żona zmarłego prezydenta zmierzy się z pytaniem, skąd pochodzą pieniądze, które wówczas nie zostały przedstawione na rachunkach bankowych. 

Warto przypomnieć, że Paweł Adamowicz wykonał kilka korekt, które ujawniły prawie milion złotych majątku jego i żony. Są to pieniądze, które zostały wówczas pominięte.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Takiej Marty Kaczyńskiej nie znacie! Historia z jej matką i tajemniczym pierścionkiem doprowadzi was do płaczu
  2. Polka jako 17-latka wystąpiła nago w filmie. To ZNISZCZYŁO jej karierę. Jej historia rozdziera serce!
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: TVP.INFO

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News