Wyjątkowy apel Centrum Krwiodawstwa po ataku na Adamowicza

Wyjątkowy apel Centrum Krwiodawstwa po ataku na Adamowicza

Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas dzisiejszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Gdańska walczy w tej chwili o życie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, a wyjątkowy apel w tej sprawie wydało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Paweł Adamowicz od kilku godzin jest operowany. Chociaż udało się przywrócić akcję serca, to stan prezydenta w dalszym ciągu jest bardzo ciężki. Jak poinformowała jedna z osób pracujących w szpitalu w którym operowany jest poszkodowany mężczyzna, potrzebna jest teraz krew. Na tę okoliczność specjalny apel wydało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Paweł Adamowicz jest w stanie krytycznym. RCKiK reaguje

Na stronie na Facebooku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawił się komunikat, w którym dawcy proszeni są o zgłoszenie się do punktów poboru krwi. Najbardziej pożądaną grupą jest O RhD-, ponieważ to właśnie ta grupa jest uniwersalna, dzięki czemu przetoczyć można ją każdemu. - Drodzy Dawcy, w związku z atakiem na Prezydenta Miasta Gdańska i koniecznością zabezpieczenia krwi bardzo prosimy o oddawanie tego cennego leku zwłaszcza przez osoby z grupą krwi O RhD- (minus). W przypadkach nagłych krwawień gdy nieznana jest grupa krwi pacjenta można bezpiecznie przetoczyć uniwersalne krwinki czerwone grupy O RhD-. Informacje o tym jak się przygotować do oddania krwi są na stronie internetowej RCKiK - brzmiała treść komunikatu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oddaj krew, to prostsze niż ci się wydaje!

Na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku znajduje się wskazówka dotycząca tego, jak w kilku prostych krokach zostać dawcą krwi. Spełnione muszą być pewne warunki, które zostały dokładnie opisane. - Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 60-tego roku życia, czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, nie wystąpiły u Ciebie przyczyny powodujące dyskwalifikację czasową lub stałą ( przyczyny dyskwalifikacji czasowej i stałej - patrz niżej), to zjedz lekki, niskotłuszczowy posiłek, wypij ok. 1 litra wody, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości, zgłoś się do Rejestracji w siedzibie naszego Centrum w Gdańsku lub znajdź nas podczas jednej z wielu akcji wyjazdowych - brzmi opis przedstawiające warunki przystąpienia do procesu oddania krwi. Podczas ostatniej konferencji dotyczącej stanu Pawła Adamowicza przekazany został komunikat o tym, że lekarze dalej walczą o jego życie. Mimo tego, że sprowadzeni zostali najlepsi specjaliści, stan prezydenta jest bardzo ciężki. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Otwarto pierwszą puszkę WOŚP. Poza pieniędzmi było tam coś, co wprawiło wszystkich w osłupienie
  2. Kancelaria Premiera wydała oświadczenie ws. ostatniej, nieujawnionej taśmy Morawieckiego
  3. „Powinni go nazwać Ministrem ZAGŁADY Środowiska”. Polacy nie zgadzają się na mordowanie dzików
  4. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  5. Małgorzata Kożuchowska: syn gwiazdy to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News