Nagły zwrot ws. mordercy Pawła Adamowicza. Stefan W. może uniknąć więzienia

Nagły zwrot ws. mordercy Pawła Adamowicza. Stefan W. może uniknąć więzienia Źródło: .

Paweł Adamowicz nie żyje od 13 stycznia, gdy został zamordowany przez Stefana W. Sprawca do dzisiejszego dnia przebywa w areszcie, gdzie ma usłyszeć wyrok skazujący. Okazuje się jednak, że za kratki może nie trafić.

Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańsk, został zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy to podczas jego przemowy na scenę wtargnął nieznany mężczyzna. Pomimo ochrony, która pracowała w czasie wydarzenia, nie udało się uniknąć śmierci prezydenta. 

Dzisiaj, po upływie prawie 10 miesięcy od tego wydarzenia, okazuje się, że podejrzewany o popełnienie przestępstwa może nie trafić za kratki. I to pomimo faktu, że publicznie przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Paweł Adamowicz i sprawa jego śmierci 

Podejrzewany o morderstwo Pawła Adamowicza, Stefan W., najprawdopodobniej uniknie odsiadki w więzieniu. W jego imieniu adwokat złożył do sądu wniosek o umieszczenie swojego klienta w szpitalu psychiatrycznym. Sąd może przychylić się do wniosku prawnika ze względu na fakt, że Stefan W. przebywając w więzieniu w 2016 roku został zdiagnozowany jako osoba z problemami psychicznymi. Był on wtedy pod opieką specjalistów, którzy zaobserwowali u niego "zaburzenia psychiczne". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku już dziesięć dni temu otrzymała opinię sądowo-psychiatryczną, ale, jak twierdzą, zanim możliwe będzie podjęcie decyzji, muszą sprawdzić całą dokumentację medyczną podejrzewanego o morderstwo prezydenta Gdańska. 

Paweł Adamowicz zginął za "tortury"

- Nazywam się Stefan W.(...), siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz - tak ze sceny krzyczał mężczyzna po tym, gdy dokonywał zamachu na Pawła Adamowicza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie
2. Pyrkosz poznał swoją żonę gdy miała 17 lat. Jej losy po jego śmierci są smutne

Czym są owe tortury dla Stefana W.? Wyrok skazujący na pięć lat pozbawienia wolności za serię napadów na bank. W ramach zemsty doprowadził do śmierci niewinnej osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowo wycofują popularny bulion ze sprzedaży. Kawałki SZKŁA wykryte w daniu
  2. Przed ślubem teściowa kazała przyjechać synowej do opuszczonej fabryki. Gdy dziewczyna odkryła powód spotkania, prawie zemdlała
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

źródło: natemat

Następny artykuł