Wstrząsające słowa matki mordercy Adamowicza. W TVN usłyszały ją miliony widzów

Wstrząsające słowa matki mordercy Adamowicza. W TVN usłyszały ją miliony widzów Źródło: YouTube / NaTemat

Paweł Adamowicz - tym nazwiskiem żyły media w całej Polsce na początku stycznia. Prezydent Gdańska został śmiertelnie raniony nożem w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niespełna rok po jego śmierci matka mordercy udzieliła pierwszego wywiadu. Jej słowa są wstrząsające.

Paweł Adamowicz był lubianym prezydentem miasta. Angażował się w lokalną politykę i dbał o interesy mieszkańców Gdańska. Brał udział w wielu wydarzeniach i akcjach charytatywnych, o czym świadczy chociażby wsparcie, jakiego udzielił WOŚP. Niestety, ostatni finał Orkiestry okazał się dla niego tragiczny. Na scenę, na której przebywał, wbiegł Stefan W. i śmiertelnie ugodził go nożem. Mimo wysiłku personelu medycznego, mężczyzna zmarł w szpitalu. 

Nie tylko Paweł Adamowicz był ofiarą tego strasznego czynu

Prezydent osierocił żonę i dwójkę dzieci. Tragiczne chwile przeżywała też rodzina zabójcy, a zwłaszcza jego matka. Niełatwo jest żyć z piętnem matki mordercy, dlatego kobieta nie była pozostawiona samej sobie. Wsparcia udzielił jej Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska. 

Kobieta przez wiele miesięcy unikała kamer, ale w końcu zgodziła się udzielić wywiadu telewizji TVN. Z oczywistych przyczyn nie chciała pokazywać twarzy. W rozmowie z Janem Błaszkowskim wykluczyła spekulacje, jakoby dokonany przez jej syna mord miał charakter polityczny.

- Ja jako matka tak uważam, że niestety mój syn jest chorym człowiekiem, więc absolutnie nie był to mord polityczny. Nie był - podkreślała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matka Stefana W. miała pełną świadomość, że syn jest niebezpieczny. Jeszcze zanim wyszedł na wolność, wspominał, że zrobi coś spektakularnego. Kobieta od razu zareagowała, informując o tym znajomego policjanta i służbę więzienną. Niestety, na marne.

"Mamo, czy ja naprawdę kogoś zamordowałem?"

- Mnie się zapytał, mnie jedynej, której ufał najbardziej. Zapytał się: „czy to prawda? Mamo, czy ja naprawdę kogoś zamordowałem?” Powiedziałam: „Tak, Stefan”. „A kogo mamo?” I mu powiedziałam kogo. Wtedy on strasznie się rozpłakał - wyznała w wywiadzie Jolanta, matka zabójcy. 

Kobieta chciałaby spotkać się z rodziną Pawła Adamowicza w Kościele Mariackim i przeprosić ją za czyn syna, prosząc jednocześnie o przebaczenie, co czyniła już wielokrotnie. Żona tragicznie zmarłego prezydenta, Magdalena Adamowicz, nie czuje nienawiści wobec Stefana W. Wybaczyła mu przez wzgląd na matkę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Czy Viki Gabor jest cyganką? Cała prawda o pochodzeniu 12-letniej gwiazdy
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Po co pielęgnować złe emocje? To niczego nie zmieni. Ten człowiek to narzędzie, ofiara systemu przepełnionego mową nienawiści, wszechobecnością i na którą jest przyzwolenie z góry. A może ten człowiek jest chory? Moi teściowie modlą się o jego nawrócenie. Żal mi jego matki. To dla niej jest moje wybaczenie - powiedziała w wywiadzie dla magazynu Viva. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany
  5. Wielkie zamieszanie z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Jastrząbpost

Następny artykuł