Niezwykle wzruszający gest malutkiej córki Pawła Adamowicza nad grobem ojca. Taka rzecz zdarza się tylko raz w życiu

Niezwykle wzruszający gest malutkiej córki Pawła Adamowicza nad grobem ojca. Taka rzecz zdarza się tylko raz w życiu Źródło: Wikipedia

Córka tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska po raz pierwszy przyjęła komunię świętą nad grobem swojego ojca. Przez tragedię nie mogła zrobić tego w maju. Specjalnie dla dziewczynki zorganizowano uroczystość w miejscu pochówku jej ojca, by w tak ważnym dla siebie dniu mogła poczuć jego obecność.

Polityk Paweł Adamowicz pozostawił po sobie pustkę w sercach najbliższych. W miniony weekend Tereska Adamowicz, młodsza córka tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, przyjęła sakrament pierwszej komunii w Bazylice Mariackiej. Tej samej, w której pochowano jej ojca. Małgorzata Adamowicz poinformowała o podniosłym wydarzeniu w życiu jej córki za pośrednictwem instagrama. 

Cała rodzina przeżywała wyjątkowe chwile, towarzysząc dziewczynce w pierwszym świadomym sakramencie i jednocześnie honorując pamięć zmarłego. Dla wszystkich była to wyjątkowa okazja nie tylko do religijnej zadumy, ale i do wspominania człowieka, którego mieszkańcy Gdańska znali jako zasłużonego prezydenta miasta i ojca dwóch dziewczynek: szesnastoletniej Antoniny i dziewięcioletniej Tereski.

Paweł Adamowicz obecny na komunii młodszej córki

Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po czym zmarł. Ten traumatyczny początek roku rzucił długi cień na życie całej rodziny zamordowanego. Jedną z pośrednich ofiar tej tragedii była też młodsza córka Adamowicza, Tereska. Ze względu na swoją sytuację osobistą dziewczynka nie była w stanie przygotować się do sakramentu w maju, miesiącu zwyczajowo poświęconym na uroczystości pierwszokomunijne. Dopiero w miniony weekend mogła przyjąć komunię po raz pierwszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Dziewczynka sama przystąpiła do sakramentu. Jej klasa miała wydarzenie dawno za sobą. Otuchy dodawała jej jednak obecność ojca. To właśnie ze względu na nią zdecydowano się na jednoosobową uroczystość w Bazylice Mariackiej. Dzięki księdzu Ireneuszowi Bradtke, który udzielił Teresce pierwszej komunii, miała ona okazję przeżywać tę wyjątkową chwilę razem z całą rodziną, włączając w to ukochanego tatusia dziewczynek. Możliwość złożenia kwiatów na jego grobie po emocjonującym wydarzeniu uświetniła pierwszą komunię Tereski, rekompensując jej brak możliwości współprzeżywania tej chwili ze swoimi rówieśnikami. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jest nowoczesna metoda na wykrywanie nowotworu. Polacy długo nie będą mieć do niej dostępu, powód jest bardzo smutny
2. Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniu

Dzięki zrozumieniu przyjaciół i gdańskim księżom, dziewczynka mogła stać się uczestnikiem wyjątkowej, wzruszającej ceremonii, która na pewno na długo zapadnie w pamięć nie tylko jej samej, ale także dopingującym całą jej rodzinę internautom. Wszyscy zgodnie zachwycali się nad symboliką tej podniosłej chwili i przekazali ciepłe wyrazy wsparcia Teresce, jej mamie i siostrze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mało kto wie, że Piotr Woźniak-Starak miał BRATA. Nikt nic o nim nie mówi, znamy prawdę. Wiemy, kim jest 
  2. Pierwsze słowa rodziny Piotra Woźniaka-Staraka po tragedii. Opublikowali nekrolog, który rozrywa serce
  3. Ostatni prezent Woźniaka-Staraka dla żony był wyjątkowy. Wydał 16 milionów
  4. Mama Agnieszki Woźniak-Starak to przepiękna kobieta. Wiadomo po kim gwiazda odziedziczyła urodę
  5. Wiadomo gdzie znajdzie się grób Piotra Woźniaka-Staraka. Wiele osób może się zdziwić

źródło: Super Express

Następny artykuł