Wiceprezydent spotyka się z matką zabójcy Pawła Adamowicza. Chwytające za serca słowa kobiety

Wiceprezydent spotyka się z matką zabójcy Pawła Adamowicza. Chwytające za serca słowa kobiety Źródło: Facebook/Piotr Kowalczuk

Paweł Adamowicz wciąż pozostaje w pamięci gdańszczan. Jednak w tle tragedii rodziny prezydenta i obywateli rozegrał się inny dramat - matki zabójcy. Wiceprezydent Gdańska regularnie spotyka się kobietą.

Paweł Adamowicz zginął w tragicznych okolicznościach - został zabity przez niestabilnego psychicznie mężczyznę na oczach uczestników finału WOŚP. Osobisty dramat przeżyła matka zabójcy - Jolanta W. Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska regularnie odbywa spotkania z rodzicielką Stefana W.

Wiceprezydent spotkał się z matką zabójcy Pawła Adamowicza. To już nie pierwszy raz

Okazuje się, że Kowalczuk spotkał się z kobietą już dwa dni po śmierci prezydenta Gdańska. Od tego momentu spotkania odbywają się w miarę regularnie. Jak podaje wiceprezydent Gdańska, matka Stefana W. bardzo przeżyła styczniową tragedię i jest jej z tego powodu bardzo przykro. Jak sama to ujęła: "czuje ogromny smutek z powodu tego, co wydarzyło się w styczniu". Dodatkowo pokusiła się o bardzo mocne wyznanie. Stwierdziła, że bardzo chciałaby spotkać się z rodziną Pawła Adamowicza, który stał się ofiarą jej syna.

- Jest cały czas gotowa na spotkanie z rodzicami i małżonką pana prezydenta - zaznaczył wiceprezydent Gdańska.

- Zaufanie matki. 7 miesięcy towarzyszenia w najtrudniejszych chwilach Miasta. Pani Jolu jesteśmy. Wszyscy poszkodowani. Krok po kroku musimy budować dobro, dla każdego - napisał Piotr Kowalczuk na swoim Facebooku.

Paweł Adamowicz chciałby, aby udzielono tej rodzinie pomocy. Tak twierdzi obecny wiceprezydent miasta Gdańsk

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kowalczuk zwrócił także uwagę na problemy z systemem leczenia osób cierpiących na schorzenia psychiczne. Śmierć prezydenta Gdańska była efektem tego, że jednostka niestabilnie psychicznie, nie będąc w pełni wyleczoną, została zwolniona ze szpitala. Ponadto jak pisze wiceprezydent Gdańska - Stefan W. dostał leki na zaledwie dwa dni, a przez ten czas niezwykle trudno dostać się do psychiatry. Piotr Kowalczuk chciałby to zmienić.

Dzisiaj grzeje: 1. Prokuratura zabiera głos ws. wypadku Staraka. Potwierdzają się najgorsze obawy
2. 
Miliony Polaków padło ofiarą oszustwa. Chodzi o fałszywe ubezpieczenia. Możesz odzyskać pieniądze

- Gdyby szef mógł rozliczyć mnie z dzisiejszego dnia, na pewno by zapytał, czy pomogłem tej rodzinie. Prezydent Adamowicz był właśnie takim człowiekiem - powiedział wiceprezydent miasta. Później w komentarzu dodał, żeby "nie robić z niego Lady Di" bo robi tylko to, co do niego należy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media twierdzą, że Agnieszka Woźniak-Starak odchodzi od zmysłów. Wyciekły informacje na temat jej stanu. Bliscy bardzo się o nią martwią
  2. Mąż odkrył, że żona go zdradza. Przed drzwiami konkubenta zostawił śmierdzący prezent. Po chwili wiedziała cała wioska
  3. Piotr Starak z żoną szykowali się do ważnych rodzinnych chwil. Teraz ta informacja ściska za serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Polski ksiądz nagrany przed orgią, opowiada o lewatywie i pięciu osobach. "Ja mam tyłek zawsze gotowy"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł