Żona Pawła Adamowicza pokazała ile ma pieniędzy. Dokładna suma jest astronomiczna

Żona Pawła Adamowicza pokazała ile ma pieniędzy. Dokładna suma jest astronomiczna Źródło: Instagram/adamowicz_magda

Paweł Adamowicz zostawił swojej żonie niemały majątek. Świeżo upieczona posłanka europarlamentu z ramienia Koalicji Europejskiej złożyła oświadczenie majątkowe. Okazało się, że posiada pokaźne sumy.

Paweł Adamowicz posiadał na swoim koncie akcje spółek, które warte są grube miliony złotych. Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska prawnie trafiły one w ręce jego żony - Magdaleny Adamowicz. Jednakże, przed śmiercią męża, sama miała ona niemało pieniędzy. Jej oświadczenie majątkowe może zwalać z nóg.

Magdalena Adamowicz i jej pokaźny majątek

W spadku po prezydencie Gdańska Magdalena Adamowicz otrzymała akcje spółek takich jak PZU, KGHM, BUDIMEX, PKO i KETY KTYo. Ich łączną wartość wycenia się na 2,3 miliona złotych.

Z racji pełnienia funkcji adiunkta na Uniwersytecie Gdańskim oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, a także członkostwa w radzie nadzorczej, Magdalena Pawłowicz zarobiła 141,2 tysiąca złotych w ciągu roku. Ponadto ma sporo oszczędności w obcych walutach: 7 tysięcy franków szwajcarskich, 5,8 dolarów amerykańskich oraz tysiąc euro. Ponadto z tytułu udziału w IKE (Indywidualne Konto Emerytalne) oraz IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego), ma prawo do 77,1 tysiąca złotych.

Posłanka ma również trzy kredyty, które wzięła we frankach o wartości - 130 tys. CHF, 100 tys. CHF oraz 31 tys. CHF. Magdalena Adamowicz musi spłacić jeszcze kwotę koło 900 tysięcy złotych.

Sporo nieruchomości i drogi samochód

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sporą część majątku wdowy po Pawle Adamowiczu stanowią nieruchomości. Przedstawicielka KE w europarlamencie ma sześć z mieszkań, z czego dwa z nich pochodzą ze spadku i mają łącznie powierzchnię 150 metrów kwadratowych. Ich wartość wylicza się na 900 tysięcy złotych. Wartość pozostałych mieszkań szacuje się na 1,81 miliony złotych. Ponadto Magdalena Adamowicz ma trzy niezabudowane działki o wartości 375 tysięcy złotych.

Taka ilość mieszkań nie oznacza, że posłanka mieszka w nich na przemian. Część z nich wynajmowana, co gwarantuje posłance dochody roczne wysokości 111 tysięcy PLN.

Ponadto, Magdalena Adamowicz ma Mercedesa GLK z 2013 roku oraz cenne przedmioty (dzieła sztuki, biżuteria). Ich wartość wyceniono kolejno na 67 i 30 tysięcy złotych. Łącznie majątek wdowy po prezydencie Gdańska wyceniono na kwotę niemal 5 milionów PLN.

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. 12-letni Dawid nie żyje. Powiedziano matce, że się utopił, ale ta odkryła przerażającą prawdę
  4. Gdy 19-latkę gwałcił jedenasty mężczyzna, nie miała już sił. Ale to jeszcze nie był koniec gwałtu
  5. Ekspert zdradził, dlaczego jego zdaniem ojciec zamordował Dawidka. Powód jest więcej niż przerażający
  6. Porażające informacje Polsatu. 10 osób nie żyje, kolejne 10 w stanie krytycznym, 25 rannych
  7. Nie żyje najbardziej samotny człowiek świata. Przez 11 lat nikt nie zauważył jego śmierci

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu