Tak wygląda grób Pawła Adamowicza już 7 miesięcy po pogrzebie. Niewiarygodne

Tak wygląda grób Pawła Adamowicza już 7 miesięcy po pogrzebie. Niewiarygodne Źródło: .

Paweł Adamowicz zmarł w tragicznych okolicznościach już 7 miesięcy temu. Żałoba w sercach Gdańszczan została do dziś, czego dobitnym dowodem jest grób byłego prezydenta Gdańska. To, jak on wygląda, jest niewiarygodne i rozrywa serca.

Paweł Adamowicz 13 stycznia został zaatakowany nożem na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Prezydenta Gdańska zabrano do szpitala - dzień później, nad ranem niestety zmarł. Tragedia odbiła się szerokim echem w polskich mediach - pogrzeb Adamowicza zgromadził niemal cały Gdańsk i nie tylko. Choć od tych tragicznych wydarzeń minęło już 7 miesięcy, polityk wciąż pozostaje w sercach wielu Polaków, a to, jak wygląda jego grób, jest niewiarygodne. 

Paweł Adamowicz został pochowany w zaskakującym miejscu

Na pogrzebie prezydenta Gdańska pojawiło się wielu państwowych oficjeli. Był m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, szef Rady Europejskiej Donald Tusk, ale także byli prezydenci RP (w tym Lech Wałęsa), mszę zaś poprowadził sam arcybiskup Leszek Głódź. Oprócz ważnych osobistości pojawiło się mnóstwo zwykłych mieszkańców Gdańska, którzy towarzyszyli swojemu prezydentowi w ostatniej drodze. Według szacunków, na pogrzebie było obecnych 45 tysięcy osób.

Tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska nie pochowano jednak na cmentarzu. Jego ciało zostało skremowane, a kamienną urnę umieszczono w kaplicy św. Marcina, w bocznej nawie, tuż obok wejścia do Izby Rajców. W tej samej kaplicy spoczęło około czterystu znamienitych obywateli miasta Gdańsk.

Jak wygląda grób Pawła Adamowicza 7 miesięcy po pogrzebie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie grób Pawła Adamowicza jest odwiedzany przez wielu Gdańszczan, jak i przyjezdnych, którzy chcą złożyć hołd tragicznie zmarłemu politykowi. W ścianie pod niszą, w której znajduje się kamienna urna, umieszczono tablice z imieniem, nazwiskiem i latami życia prezydenta Gdańska.

Sama ściana odgrodzona jest barierkami, za którymi stoją wazony z kwiatami, oraz pamiątkowe serce podarowane przez WOŚP. Po prawej stronie znajdują się dwie flagi - miasta Gdańsk oraz Polski. Po lewej na stojaku postawiono tablicę pamiątkową (zamiast której stał kiedyś portret prezydenta miasta), z informacjami na temat tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Dla odwiedzających ustawiono obok stół, na którym można postawić znicz.

Źródło: Instagram/_janslezak_

  1. Elżbieta Jaworowicz miała ROMANS ze znanym wokalistą! Najgorętszy sekret dziennikarki TVP ujawniony!
  2. Nie żyje roczny chłopczyk. Był synem znanego sportowca. Zginął STRASZLIWĄ śmiercią
  3. Rodzina Dawida Żukowskiego ma do Polaków pilną prośbę! Każdy może pomóc
  4. 14-letnia Roksana Węgiel w rozkloszowanej czarnej mini z odkrytym dekoltem. Ponoć interweniowała mama
  5. Rafał Mroczek pokazał córkę Zosię. Szczegóły rozrywają serce
  6. Nadzieja gaśnie na oczach Polaków. Przytłaczające informacje o Dawidku

Źródło: Instagram

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu