Paweł Adamowicz śmierć
Wikimedia Commons (Rudolf H. Boettcher)
Maria Wieczorek - 11 Stycznia 2020

Po śmierci Adamowicza wydarzyła się niesamowita rzecz. Kamery wszystko nagrały

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku po zamachu na jego życie. Po śmierci prezydenta na ulice Gdańska wyszło wielu mieszkańców, którzy wspólnie go opłakiwali. To, co dokładnie wydarzyło się tego dnia w mieście, uwieczniła kamera.

Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas zeszłorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Kiedy przed godziną 20:00 pojawił się na scenie, po kilku minutach wbiegł na nią także 27-letni Stefan W. Mężczyzna ranił samorządowca nożem, trafiając w klatkę piersiową oraz brzuch.

NowotwórPrawdziwa przyczyna śmierci Miecugowa była inna? Przyjaciel ujawnił jego ostatnią rozmowęCzytaj dalej

Paweł Adamowicz zginął w zamachu podczas Finału WOŚP

Na miejscu podjęto reanimację Adamowicza, po czym przewieziono go do szpitala. Mimo przeprowadzenia trwającej kilka godzin operacji polityka nie udało się uratować. Prezydent Gdańska zmarł 14 stycznia 2019 roku, a jako bezpośrednią przyczynę jego zgonu określono wstrząs krwotoczny.

Tego samego dnia na ulice wielu miast Polski wyszły tysiące osób, aby wspierać się w tej szokującej, niezwykle trudnej sytuacji. Największe grupy zgromadziły się oczywiście w Gdańsku, którym Adamowicz rządził nieprzerwanie od 1998 roku. W mieście zorganizowano specjalny wiec przeciwko nienawiści i przemocy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięcia, szokująca prawdaWięzienie, porzucona ciężarna kobieta i śmierć. Media przemilczały, co wydarzyło się po "Chłopakach do wzięcia"Czytaj dalej

Najbardziej poruszającym, niezwykłym momentem zgromadzenia okazało się wspólnie odsłuchanie piosenki "The Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed. Gigantyczny tłum momentalnie ucichł, aby wspólnie opłakiwać zmarłego bez względu na wszelkie społeczne podziały. Chwile te zostały uwiecznione przez kamery zgromadzonych - i do dziś poruszają one tych, którzy postanawiają do nich powracać.

W Gdańsku rozpoczęły się obchody rocznicy śmierci prezydenta miasta

Dzisiaj grzeje:

1. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok
2. Do studia Elżbiety Jaworowicz wparował nagle Zenek Martyniuk. Widzom odebrało mowę, co tam się wydarzyło?

10 stycznia 2020 roku w Gdańsku rozpoczęły się uroczystości związane z rocznicą śmierci Pawła Adamowicza, przez co tego rodzaju nagrania wywołują ponownie szczególne emocje. Jak wyznała żona zamordowanego polityka, jest to dla niej niezwykle trudny, bolesny czas. Zaapelowała więc, aby przeżywać go razem i wzajemnie się wspierać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach
  3. Nie żyje 16 dzieci, tragiczna i nagła śmierć. Rozpacz, nie musiały ginąć
  4. Dramat, polały się łzy w Kuchennych rewolucjach. Niewyjaśniona śmierć, Gessler załamana musiała pomóc
  5. Tragedia polskiej rodziny. Nie żyje mama i trójka małych dzieci, tata w ciężkim stanie walczy o życie

SzczeniakChcieli mieć małe szczeniaki, odebrało im mowę gdy zobaczyli co z nich wyrosło. Psy giganty są prawdziweCzytaj dalej

Źródło: YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News