Niezwykły hołd dla Pawła Adamowicza. 28. finał WOŚP będzie niezapomniany

Niezwykły hołd dla Pawła Adamowicza. 28. finał WOŚP będzie niezapomniany Źródło: YouTube / NaTemat

Paweł Adamowicz zginął z rąk nożownika w trakcie zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gdańszczanie w wyjątkowy sposób upamiętnią tragiczną śmierć wieloletniego prezydenta miasta.

Paweł Adamowicz przez wiele lat pełnił funkcję prezydenta Gdańska. Mężczyzna aktywnie wspierał coroczne zbiórki organizowane przez fundację WOŚP. W trakcie zeszłorocznego finału został zaatakowany na scenie przez nożownika i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W tym roku gdańszczanie upamiętnią go w wyjątkowy sposób.

Paweł Adamowicz zginął z rąk nożownika

Prezydent Adamowicz w czasie 27. finału WOŚP wygłosił ze sceny kilka wzruszających zdań do mieszkańców miasta. Tuż po zakończeniu swojej przemowy został zaatakowany przez nożownika, Stafana W. Polityk zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. W tym roku finał w Gdańsku odbędzie się pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem". To jedne z ostatnich słów prezydenta przed śmiercią.

- Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie - powiedział tuż przed atakiem Paweł Adamowicz.

Olimpia Schneider z referatu prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformowała, że hasło to będzie również tematem przewodnim koncertu, który odbędzie się niedaleko budynku Europejskiego Centrum Solidarności w dzień 28. finału WOŚP czyli 12 stycznia. Na scenie pojawi się wielu wspaniałych wykonawców. Publiczność będzie mogła zobaczyć występy m.in. Kombi, Varius Manx z Kasią Stankiewicz, Voo Voo z Gośćmi, Sound’n’Grace oraz Organek.

- Tego dnia o godz. 19.30 odbędzie się wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. prezydenta Pawła Adamowicza - dodała Olimpia Schneider.

Paweł Adamowicz zostanie upamiętniony

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oprócz tego, w pobliżu Centrum wziąć będzie można udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, loteriach oraz wielkim gotowaniu bigosu. Chętni będą mogli również oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta z Polski brutalnie zaatakowana. Napastnicy użyli strasznego narzędzia
2. Na jego dziełach wychowały się całe pokolenia Polaków. Nie żyje wielka legenda

W tym dniu po Gdańsku kursować będą również darmowe, zabytkowe autobusy i tramwaje, w których wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz fundacji WOŚP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Zaskakujące informacje o życiu intymnym pary królewskiej. Trudno uwierzyć w ujawnione szczegóły, nie ma takiej drugiej pary
  4. 3 znaki zodiaku, które są najbardziej wkurzającymi ludźmi. Współczujemy, jeśli urodziłeś się pod którymś z nich
  5. Partnerka ugryzła go podczas stosunku. Jego intymna część ciała zrobiła się czarna, miesiąc lekarze walczyli o jego życie

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News