Reanimowali Adamowicza zaraz po ataku. Prokuratura właśnie podjęła decyzję w ich sprawie

Reanimowali Adamowicza zaraz po ataku. Prokuratura właśnie podjęła decyzję w ich sprawie Źródło: .

Paweł Adamowicz zginął tragicznie podczas uroczystości charytatywnych związanych z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według najnowszych informacji, została podjęta decyzja prokuratury w sprawie reanimacji Prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz został brutalnie zaatakowany przez Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Gdańska miał uszkodzoną lewą komorę serca, a także został dwukrotnie ugodzony w brzuch 14,5-cm nożem. Specjalista patomorfologii i biegły sądowy, Leonard, Gross zgłosił się do prokuratury w Gdańsku, gdyż według jego opinii ratownicy medyczni popełnili błąd przy reanimacji Adamowicza. Teraz prokuratura podjęła decyzję w sprawie śledztwa.

Paweł Adamowicz mógł żyć? 

Według patomorfologa i biegłego sądowego Leonarda Grossa, ratownicy medyczni podczas reanimacji prezydenta Adamowicza popełnili szereg rażących błędów, przez co przekreślili jego szanse na przeżycie. Według specjalisty reanimacja prezydenta Gdańska była przeprowadzona zbyt ryzykownie. Prokuratura w Gdańsku rozpoczęła postępowanie w tej sprawie i przeprowadziła szczegółowe śledztwo. Do sprawy został powołany biegły, prof. Jerzy Robert Ładny, który jest krajowym konsultantem w dziedzinie medycyny ratunkowej.

- Z zeznań lekarzy i ratowników wynika, że zostali zaalarmowani o 19:57. Podczas reanimacji [...] u Adamowicza dwukrotnie zatrzymywało się krążenie. Defibrylator wskazywał, że impulsy elektryczne nie pobudzą serca, więc lekarze zrezygnowali z jego użycia. Biegły ocenił, że medycy postąpili słusznie decydując się na zastosowanie sprzętu do mechanicznego ucisku klatki piersiowej. Adamowiczowi podawano też adrenalinę, co biegły także uznał za prawidłowe - poinformował Onet. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Profesor Jerzy Robert Ładny uznał również, że decyzja o przewiezieniu Pawła Adamowicza prosto do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego zamiast do najbliższego szpitala, była słuszna. Prezydent miał tak poważne obrażenia, że i tak wymagałby przewiezienia do UCK w Gdańsku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo niebezpieczna. IMGW wydało pilne alerty na najbliższe dni

Według informacji Onetu, biegły sądowy stwierdził, że wszystkie czynności, które lekarze podjęli podczas operacji były jak najbardziej słuszne. Rany zadane przez oprawcę Adamowicza były śmiertelne i nie było szans na uratowanie życia prezydenta Gdańska. Śledztwo w tej sprawie zostało zatem umorzone. Rodzina zmarłego prezydenta nie chce się odwoływać od decyzji prokuratury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Agata Duda założyła takie buty, że aż oczy bolą od patrzenia. Zdjęcie z Brukseli podbija sieć
  4. Jackowski twierdzi, że na polskich ulicach dojdzie niedługo do strasznych wydarzeń. Jego wizja budzi niepokój
  5. Co za kompromitacja, Gessler o tym milczy. Kolejna restauracja po "Kuchennych Rewolucjach" upadła 

źródło: Super Express, Onet

Następny artykuł