Niespodziewany zwrot akcji ws. morderstwa Pauliny D. Minister sprawiedliwości bierze sprawy w swoje ręce, jest bezwzględny

Niespodziewany zwrot akcji ws. morderstwa Pauliny D. Minister sprawiedliwości bierze sprawy w swoje ręce, jest bezwzględny Źródło: youtube.com/Telewizja Kutno

Paulina D. została pozbawiona życia 20 października zeszłego roku. Chociaż morderca został złapany niecałe 3 tygodnie później, dopiero teraz stanie przed polskim sądem. Zbigniew Ziobro wydał oświadczenie.

Paulina D. była ofiarą ataku agresywnego Gruzina i jego znajomych ponad pół roku temu, jednak dopiero teraz napastnik stanie przed polskim sądem. Sprawa jest tak bulwersująca, że głos w niej zabrał nawet minister sprawiedliwości, a jego słowa rozwiewają wszelkie wątpliwości. 

Paulina D. była bita, dźgana nożem, a potem porzucona pod drzewami. Wyrok może być tylko jeden

28-letnia łodzianka została zaatakowana w hostelu w centrum Łodzi przez 39-letniego Gruzina 20 października 2018 roku przed południem, gdy prawdopodobnie nie zgodziła się na jego seksualne propozycje. Zdenerwowany obcokrajowiec zaczął ją okładać pięściami, a potem zdecydowanymi ruchami zaczął dźgać w szyję, co doprowadziło do śmierci dziewczyny. Ciało spakował w torbę i z pomocą znajomych porzucił w lasku. 

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, wyraził w kilku słowach swój smutek i ogromne współczucie dla rodziny zamordowanej Pauliny. Zapowiedział także, że prokuratura wnioskować będzie o najwyższy z możliwych wymiar kary. Gruzin Mamuka K. został przetransportowany wczoraj z Ukrainy, gdzie się do tej pory ukrywał, do Polski w towarzystwie policjantów wojskowym samolotem i czeka na wyrok. Na tym jednak cała sprawa się nie kończy. 

Mamuka K. próbował uniemożliwić pracę polskiej prokuraturze. Ziobro jest nieugięty

Według Ziobry przetransportowanie zbrodniarza do Polski było dla państwa sprawą honorową. Pogratulował prokuraturze, Straży Granicznej, policjantom, Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz prezydentowi. Działanie tych jednostek pokazało, że "polskie państwo będzie zawsze, bezwzględnie i twardo ścigać przestępców, którzy dopuścili się tak strasznych czynów na polskich obywatelach". Ziobro poinformował także, że czynności procesowe zostaną podjęte przez prokuraturę lada moment.

-  Próby uniemożliwienia, czy przedłużenia tej procedury, łącznie z aktem samookaleczenia nie przyniosły oczekiwanego efektu. Wydaje się, że raczej chodziło tu o utrudnienie procedury, uniemożliwienie transportu do Polski, niż o akt samobójczy - stanowczo stwierdził odnosząc się do utrudniania postępowania przez Mamukę K., który raniąc się w brzuch najprawdopodobniej chciał uniknąć ekstradycji. 

Podejrzany o przerażające zabójstwo dostanie szansę wytłumaczenia się

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z drugiej strony Zbigniew Ziobro powiedział, że śledczy "dadzą szansę podejrzanemu, by przedstawił swoją wersję zdarzeń, po to aby zweryfikować ją z zebranym materiałem dowodowym i poddać ocenie". Po zebraniu wystarczającego materiału dowodowego zostanie postawiony akt oskarżenia - prokuratura będzie domagać się dożywocia.

- Ten przypadek pokazuje, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie i wcześniej czy później policja i wymiar sprawiedliwości go dopadnie - tak zakończył swoje przemówienie minister sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News