Patryk Vega planuje nowy, kontrowersyjny film. "Grożono mi, że zostanę pomówiony"

Patryk Vega planuje nowy, kontrowersyjny film. "Grożono mi, że zostanę pomówiony" Źródło: instagram.com/patryk_vega_official

Patryk Vega realizuje nowy, kontrowersyjny film. "Polityka" ukaże się już we wrześniu przed wyborami parlamentarnymi. Czy namiesza na polskiej scenie politycznej?

Patryk Vega słynie z kontrowersyjnych filmów i odważnych scenariuszy. Tym razem zabrał się za temat, który wstrząśnie polską sceną polityczną i to na niedługo przed wyborami do parlamentu. Czy jeden film może wpłynąć na decyzje wyborcze milionów Polaków? Politycy już kombinują, jak przeszkodzić w realizacji produkcji.

„Politykę” przygotowywał w tajemnicy, jednak scenariusz dostał się w ręce członków partii PiS. Chce w nim pokazać, jak ci zachowują się, gdy kamery są już wyłączone. Teraz Vega poleciał do Tokio, bo w Polsce próbowano go przekupić, a następnie grożono, że zostanie pomówiony.

„Scenariusz trafił w ręce polityków PiS i wywołał wśród nich prawdziwe przerażenie” - donosi Onet. Na początku naciskali na reżysera, by przesunął datę premiery, która planowana jest na 6 września. Oferowali nawet wsparcie finansowe przy kolejnych produkcjach. Gdy to nie poskutkowało, usłyszał groźby.

— Składano mi intratne propozycje, żebym przesunął premierę, bo może mieć on wpływ na wynik wyborów. Grożono mi też, że zostanę pomówiony — wyznał reżyser w rozmowie z Onetem.

Kłopoty były nieuniknione

Patryk Vega spodziewał się kłopotów w związku z tak drażliwym tematem, dlatego utrzymywał w tajemnicy całą produkcję. Na planie filmowym panował zakaz robienia zdjęć, wszyscy pracujący nad jego realizacją zostali zobowiązani do utrzymywania wszelkich informacji w tajemnicy. Wszystko po to, by móc w spokojnych i komfortowych warunkach zrealizować film.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejnym zabezpieczeniem przed wyciekiem informacji było podpisywanie dokumentów prawnych zobowiązujących do nieujawniania treści scenariusza. Jednak i to nie pomogło.

- Wszyscy bardzo go pilnowaliśmy, do tego stopnia, że poszczególne osoby dostawały tylko fragmenty tekstu i podpisywały stosowne dokumenty prawne, które obligowały ich do nieujawniania treści. Niemniej scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku — wyznał z żalem reżyser.

Patryk Vega wyjechał do Tokio, by dokończyć najnowszą produkcję

Wszystkie sceny zostały już nakręcone, a na czas montażu Vega wyjechał do Tokio. Tam w spokoju będzie mógł dokończyć swoje dzieło, więc nic nie powinno opóźnić premiery. Nieznane są szczegóły fabuły ani obsady. Filmowa niespodzianka z pewnością namiesza przed wyborami do parlamentu, na co prawdopodobnie liczy reżyser.

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Oliwia Bieniuk chora? Nic z tych rzeczy
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu