Patryk Vega nowy film
instagram.com/patryk_vega_official
Maja Lachowicz - 13 Czerwca 2019

Patryk Vega planuje nowy, kontrowersyjny film. "Grożono mi, że zostanę pomówiony"

Patryk Vega realizuje nowy, kontrowersyjny film. "Polityka" ukaże się już we wrześniu przed wyborami parlamentarnymi. Czy namiesza na polskiej scenie politycznej?

Patryk Vega słynie z kontrowersyjnych filmów i odważnych scenariuszy. Tym razem zabrał się za temat, który wstrząśnie polską sceną polityczną i to na niedługo przed wyborami do parlamentu. Czy jeden film może wpłynąć na decyzje wyborcze milionów Polaków? Politycy już kombinują, jak przeszkodzić w realizacji produkcji.

„Politykę” przygotowywał w tajemnicy, jednak scenariusz dostał się w ręce członków partii PiS. Chce w nim pokazać, jak ci zachowują się, gdy kamery są już wyłączone. Teraz Vega poleciał do Tokio, bo w Polsce próbowano go przekupić, a następnie grożono, że zostanie pomówiony.

Marta Kaczyńska wyjawia imię dzieckaNiemożliwe! Synek Marty Kaczyńskiej nie nazywa się tak, jak wszyscy myśleli. Oto jego prawdziwe imięCzytaj dalej

„Scenariusz trafił w ręce polityków PiS i wywołał wśród nich prawdziwe przerażenie” - donosi Onet. Na początku naciskali na reżysera, by przesunął datę premiery, która planowana jest na 6 września. Oferowali nawet wsparcie finansowe przy kolejnych produkcjach. Gdy to nie poskutkowało, usłyszał groźby.

— Składano mi intratne propozycje, żebym przesunął premierę, bo może mieć on wpływ na wynik wyborów. Grożono mi też, że zostanę pomówiony — wyznał reżyser w rozmowie z Onetem.

Kłopoty były nieuniknione

Patryk Vega spodziewał się kłopotów w związku z tak drażliwym tematem, dlatego utrzymywał w tajemnicy całą produkcję. Na planie filmowym panował zakaz robienia zdjęć, wszyscy pracujący nad jego realizacją zostali zobowiązani do utrzymywania wszelkich informacji w tajemnicy. Wszystko po to, by móc w spokojnych i komfortowych warunkach zrealizować film.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świat według Kiepskich"Świat według Kiepskich" może Waldusiowi nie wystarczyć. Najwyższe alimenty gwiazdCzytaj dalej

Kolejnym zabezpieczeniem przed wyciekiem informacji było podpisywanie dokumentów prawnych zobowiązujących do nieujawniania treści scenariusza. Jednak i to nie pomogło.

- Wszyscy bardzo go pilnowaliśmy, do tego stopnia, że poszczególne osoby dostawały tylko fragmenty tekstu i podpisywały stosowne dokumenty prawne, które obligowały ich do nieujawniania treści. Niemniej scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku — wyznał z żalem reżyser.

Patryk Vega wyjechał do Tokio, by dokończyć najnowszą produkcję

Wszystkie sceny zostały już nakręcone, a na czas montażu Vega wyjechał do Tokio. Tam w spokoju będzie mógł dokończyć swoje dzieło, więc nic nie powinno opóźnić premiery. Nieznane są szczegóły fabuły ani obsady. Filmowa niespodzianka z pewnością namiesza przed wyborami do parlamentu, na co prawdopodobnie liczy reżyser.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Oliwia Bieniuk chora? Nic z tych rzeczy
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

Grażyna Torbicka i dzieciDlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Kilka smutnych i wstrząsających faktów z jej życiaCzytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News