Ksiądz Walczak złowieszczymi słowami skomentował "Politykę" Vegi. "Po nadchodzących wyborach, niezależnie od ich wyników, zapanuje terror"

Ksiądz Walczak złowieszczymi słowami skomentował "Politykę" Vegi. "Po nadchodzących wyborach, niezależnie od ich wyników, zapanuje terror" Źródło: Facebook/Stanisław Walczak

Patryk Vega pod lupą księdza Stanisława Walczaka. Duchowny znany z ostrej krytyki abp Marka Jędraszewskiego wypowiada się teraz na temat najnowszego filmu kontrowersyjnego reżysera. Jego wpis ma bardzo dramatyczny charakter.

Patryk Vega znany jest z tego, że jego filmy są ostrą krytyką rzeczywistości. W filmie "Botoks" artysta wziął na warsztat służbę zdrowia, w "Polityce" natomiast zajął się tematem, o którym ciężko zapomnieć przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi - postanowił uchwycić kulisy polskiej walki o władzę. Jego film obejrzał ostatnio ksiądz Stanisław Walczak, który zasłynął z ostrej krytyki abp Marka Jędraszewskiego oraz reszty pro-PiSowskiego duchowieństwa.

Patryk Vega namalował złowieszczą wizję rzeczywistości

Wpis księdza Walczaka jest bardzo dramatyczny. Duchowny opisuje swoje doświadczenia z sali kinowej. Film Patryka Vegi opisuje raczej w superlatywach, chociaż nie napawa go on optymizmem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pan Vega odważył się sięgnąć do ludzkiego szamba i tam czerpał natchnienie. Świat polityki, którym się zajął, to karykatura człowieczeństwa, karykatura wszystkiego, co nasza cywilizacja uważa za godne i święte - pisze ksiądz Stanisław Walczak

Duchowny nie po raz pierwszy wykazuje się szczególną wrażliwością na standardy panujące w życiu publicznym. Głośno zwracał się już do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wypowiedzi prezydenta o "potomkach zdrajców", gdzie nakłaniał go do tego, aby jako osoba na najwyższym szczeblu, powstrzymał się od pochopnego osądu w sprawie ludzi, którzy sami niczemu nie zawinili - co najwyżej narodzili się w nieodpowiedniej rodzinie.

Duchowny nie poprzestaje jednak na tym. Dalej opisuje straszne zjawiska, jakie widzowie będą mieli okazję zobaczyć w najnowszym dziele Patryka Vegi.

- Straszny świat zakłamania, podwójnej moralności, czasami pijaństwa oraz kultu kokainy. A wszystko to przyodziane w wielkie słowo religii i wiary, w uroczyste szaty jakiejś niby sekty. No i te puste słowa o narodzie i o patriotyzmie - w ten sposób ksiądz Walczak opisuje to, co od oficjalnej strony możemy oglądać w telewizji i na pierwszych stronach gazet.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie

2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Duchowny wyznaje, że film jest dla niego za bardzo wstrząsający, aby odpowiednio ocenił jego wartość artystyczną. 

- Nie potrafię ocenić walorów artystycznych filmu. To nie jest moja dziedzina. Natomiast film ten posiada wymowę moralną. Zmusza do refleksji i do podjęcia decyzji - pisze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się n wydatek
  2. Mąż nagrał swoją żonę ukrytą kamerą. Był w szoku, gdy zobaczył, co robi z ich dzieckiem
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie, jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło: facebook

Następny artykuł