patryk jaki
fot. youtube.com/tvpinfo
Wiadomości Pikio - 7 Lipca 2018

Patryk Jaki zaliczył żenująca wpadkę. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości popełnił żenująca gafę na swoim Twitterze. Internauci od razu wychwycili ten błąd i ostro skrytykowali polityka.

Jakiś czas temu w sieci krążyły pogłoski o tym, jakoby Patryk Jaki miał prowadzić zajęcia dla studentów od nowego semestru, w ramach przewodu doktorskiego na Uniwersytecie Opolskim. Rada Wydziału Nauk Społecznych spytana o decyzję otwarcia przewodu doktorskiego dla polityka, wstrzymała się od komentarza. Nie powstrzymało to jednak Patryka Jakiego od nadania sobie zaszczytnego tytułu nauczyciela akademickiego. Internauci od razu wyłapali tę gafę. Szybko zareagowali drwinami i krytyką w kierunku ego wiceministra sprawiedliwości, co zmusiło go do skrócenia biograficznej notki na swoim profilu na Twitterze. Informacja ta była najwidoczniej kłamstwem lub tylko częściowo prawdziwa. Polityk spytany przez internautów, czy spełnia wymagania nauczyciela akademickiego, czyli osoby zatrudnionej w szkole wyższej na stanowisku dydaktycznym, naukowo-dydaktycznym lub naukowym i wykształconej w określonej dziedzinie naukowej, nie skomentował.

Patryk Jaki zbyt pochopnie nadał sobie tytuł nauczyciela akademickiego

- Wg ustawy o szkolnictwie wyższym, nauczycielem akademickim jest się wtedy, gdy zostało się ZATRUDNIONYM na stanowisku naukowo-dydaktycznym, dydaktycznym lub naukowym. Czy Jaki został zatrudniony na którymś z tych stanowisk? Jeśli nie, dlaczego pisze, że jest "nauczycielem akademickim"? - pisze jeden ze zbulwersowanych internautów.. Usunięcie tytułu nauczyciela akademickiego z notki nikogo nie zdziwiło, szczególnie gdy Internet zalała fala negatywnych komentarzy ze strony studentów. Możemy jedynie spekulować, czy nieprzychylna reakcja wpłynęła na decyzję o wstrzymaniu otwarcia przewodu doktorskiego. Dotąd nie wiadomo, czy Patryk Jaki w przyszłości poprowadzi zajęcia dla studentów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Międzynarodowy sojusz Wałęsy! Najsłynniejszy zespół wszech-czasów pomoże mu obalić PiS
  2. Sensacyjny pakt Rydzyka z PiS! Dlaczego w mediach jest cisza?!
  3. To co POWIEDZIAŁ ten pies do swojej właścicielki doprowadziło ją do ogromnego szoku!
  4. Wielka tragedia. Gwiazdor telewizji popełnij samobójstwo, odkryto jego szokujący testament
anna_szczepaniakDlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
kinga_rusin214 gwiazd, które chciały odebrać sobie życie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News