Patryk Jaki załamany. Wszystkie jego marzenia przepadają

Patryk Jaki załamany. Wszystkie jego marzenia przepadają

Patryk Jaki jest właśnie w trakcie walki o głosy przed zbliżającymi się, jesiennymi wyborami na prezydenta Warszawy. Całymi dniami spotyka się z potencjalnymi wyborcami, a mógłby w międzyczasie zająć się sprawami Ministerstwa Sprawiedliwości. Tymczasem okazuje się, że jego marzenia właśnie przepadają. 

Walka o stanowisko prezydenta Warszawy jest zacięta. Wyłoniło się dwóch głównych kandydatów: Rafał Trzaskowski oraz Patryk Jaki. Ten ostatni od kilku tygodni nieustannie jeździ po całym mieście, spotyka się z warszawiakami i udziela się medialnie, tymczasem najnowszy sondaż wykonany dla "Faktów" TVN i TVN 24 grzebie jego marzenia o władzy w stolicy.

Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

Patryk Jaki jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy, którego zaangażowanie w wybory jest wręcz wyśmiewane przez wyborców. Słychać głosy radzące kandydatowi - oprócz jeżdżenia po mieście, robienia sobie zdjęć i nagrywania filmików - skupić się też, choć trochę, na obowiązkach, które na nim spodziewają, tj. pełnienie funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz przewodniczenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Ludzie zaczynają wątpić w to czy ma on czas na wywiązywanie się ze swoich obowiązków, co przekłada się również na sondaże. Potwierdza to ostatni wykonany dla "Faktów" TVN i TVN 24 raport, który nie pozostawia złudzeń co do dalszych losów Jakiego w wyborach.

Marzenia Patryka Jakiego przepadają

Ostatni sondaż jasno pokazuje, jak wygląda rywalizacja Rafała Trzaskowskiego oraz Patryka Jakiego w walce o stanowisko prezydenta Warszawy. Patryk Jaki otrzymał 4% poparcia mniej niż jego największy przeciwnik - nie wydaje się to być duża różnica, dopóki nie zdamy sobie sprawy, że pozostali kandydaci maksymalnie otrzymali dokładnie tyle głosów, ile wynosi ta różnica. Co więcej - w sondażu padło także drugie pytanie dotyczące głosowania w drugiej turze wyborów, gdzie pojawiły się już tylko 2 nazwiska. Tutaj różnica była już znacząca: 56% głosów otrzymał Rafał Trzaskowski, natomiast Patryk Jaki jedyne 37%. Po takiej przegranej kandydat Zjednoczonej Prawicy z pewnością jest zdruzgotany.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Rodzina dzieci z Darłówka wydała oświadczenie. Mocne słowa
  2. 500 plus? Nie dostaniecie tyle ile obiecano, a będzie tylko gorzej
  3. Kaczyńska jest zdruzgotana. Publicznie zrównali ją z ziemią
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News