Prawica nie wierzy w przegraną Jakiego! Węszą spisek

Prawica nie wierzy w przegraną Jakiego! Węszą spisek

Patryk Jaki poniósł w wyborach samorządowych 2018 zaskakującą wręcz porażkę. Kandydat Zjednoczonej Prawicy nie dał rady Rafałowi Trzaskowskiemu, który już w pierwszej turze został wybrany na prezydenta Warszawy. Co zaskakujące, duża część prawicowych środowisk nie wierzy jednak w to, że do przegranej polityka mogło dojść w sposób czysty i zgodny z obowiązującymi przepisami.

Patryk Jaki zdecydowanie nie podołał zadaniu, przed którym postawił go Jarosław Kaczyński. Wiceminister sprawiedliwości uzyskał jedynie 28,53 proc. głosów. Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej, składającej się z Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Inicjatywy Polskiej, wsparło za to 56,67 proc. wyborców, co zapewniło mu zwycięstwo już w pierwszej turze.

Patryk Jaki pogodził się z porażką. Czy wybory samorządowe 2018 były ustawione?

Chociaż sam Jaki przyjął już do wiadomości trudną do przełknięcia porażkę, wciąż nie dało sobie z tym rady wielu jego zwolenników. Nie pogodzili się oni z faktem, iż wspierany przez nich kandydat uda się na wakacje z dala od stołecznego ratusza, aby przemyśleć swą polityczną przyszłość. Obecnie mówi się nieoficjalnie, że jego kolejnym, zawodowym krokiem będzie start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Najbardziej krytycznie na temat elekcji samorządowej w Warszawie wypowiedziała się już prawicowa publicystka, Ewa Stankiewicz. Kobieta przekonuje na swym koncie na Twitterze, że przeciw kandydatowi Zjednoczonej Prawicy zawiązał się spisek, który ostatecznie doprowadził do jego porażki. Jej zdaniem przegrana wiceministra sprawiedliwości nie była zależna od ilości oddanych przez warszawiaków głosów. - Prawda jest taka że WSIoki mają dobrze stargetowane fundusze. Warszawa to największe przychody. Czy ludzie, którzy rabowali kamienice, mając całą organizację procesu wyborczego w rękach, odpuszczą dziesiątki mld rocznie z gwarancją przychodu przez 5 lat? A służby RP? Brak - napisała Stankiewicz, posądzając o ustawienie wyborów... byłych funkcjonariuszy Wojskowych Służb Informacyjnych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym były WSI? Kiedy zostały rozwiązane?

Przypomnijmy, że WSI zostały rozwiązane 12 lat temu, w 2006 roku. Służba specjalna działała dla Sił Zbrojnych RP pod zwierzchnictwem Ministerstwa Obrony Narodowej. Chociaż przez lata formacja wzbudzała ogromne kontrowersje, dziś trudno już mówić o jakichkolwiek jej wpływach na krajową politykę i wojsko. Innego zdania jest oczywiście Ewa Stankiewicz, która zapewnia z pełnym przekonaniem, że Wojskowe Służby Informacyjne wciąż wywierają nacisk na sprawy państwa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS po cichu wycofuje się ze sztandarowej obietnicy! Wyborcy ich rozszarpią
  2. Ile lat ma Twój pies w przeliczeniu na ludzkie? Do tej pory obliczaliśmy to źle, prawie wszyscy
  3. Wstyd na cały świat! PiS skompromitowało Polskę jak nigdy wcześniej
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. Wojewódzki miażdży księdza i kościół za pedofilię. Chodzi o śmierć Anny Przybylskiej
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News