Patryk Jaki upokorzony przez własnych ludzi. Chcą się go pozbyć?

Patryk Jaki upokorzony przez własnych ludzi. Chcą się go pozbyć? Źródło: YouTube - Telewizja Republika

Patryk Jaki od dnia wyborów samorządowych w zeszłym roku nie może cieszyć się sukcesami politycznymi. Po porażce w starciu z Rafałem Trzaskowskim wiceminister w rządzie PiS usunął się w cień. Wygląda jednak na to, że czekają go kolejne problemy.

Patryk Jaki przez długi czas wydawał się jednym z kandydatów na zostanie twarzą Zjednoczonej Prawicy po rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego, która z pewnością prędzej czy później wstrząśnie krajową polityką. Wydawało się, że Prawo i Sprawiedliwość przez długi czas wspierało polityka z Opola, jednak sytuacja uległa drastycznej zmianie po zakończeniu wyborów samorządowych.

Miażdżące zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego przekreśliło nadzieje PiS-u na objęcie władzy nad stolicą, jednak wydawało się, że sam kandydat partii rządzącej nie utraci zaufania, jakim go obdarzono. Następne miesiące brutalnie pokazały jednak, że Patryk Jaki przez jakiś czas był zmuszony usunąć się w cień, by nie przypominać wyborcom o wielkiej porażce partii Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie. Nie musi to być jednak koniec kłopotów wiceministra sprawiedliwości.

Patryk jaki upokorzony przez ludzi PiS-u

W ostatnim czasie mówiło się, że wielki powrót kandydata na prezydenta stolicy przypadnie na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego. Mężczyzna nie ukrywał, że jest bardzo zainteresowany kandydowaniem i chciałby dostać się do europarlamentu, by bronić dobrego imienia Polski. Zapowiadał nawet, że zaprezentuje innym parlamentarzystom wystawę na temat reprywatyzacji.

Plany te stoją jednak obecnie pod znakiem zapytania z powodu działania partii, która wciąż nie jest przekonana co do dalszego wspierania działań Jakiego. Polityk oczywiście może liczyć na miejsce na jednej z list Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie może być pewny tego, że zostanie wybrany. Mówią o tym nieoficjalne informacje ujawniane przez anonimowych informatorów z partii. 

Powstało nawet zamieszanie wobec tego, z której listy ostatecznie wystartuje polityk. Pod uwagę brane były dwie możliwości - lista małopolsko-świętokrzyska oraz śląska. Ta druga została szybko wykluczona, bowiem partia znalazła nowego kandydata, któremu zostało obiecane miejsce w wyborach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Patryk Jaki nie dostanie się do europarlamentu?

Dzisiaj w radiu RMF FM pojawiła się Beata Szydło, która startuje z pierwszego miejsca na liście małopolsko-świętokrzyskiej. Wicepremier ujawniła, że pełny skład listy zostanie podany już niebawem, jednak już teraz może potwierdzić, że trzecie miejsce zajmie na niej właśnie Patryk Jaki.

Wiele osób twierdziło, że Szydło zamierza zablokować kandydaturę Patryka Jakiego w okręgu, w którym sama zamierza wystartować, jednak okazuje się, że została podjęta inna decyzja, która ostatecznie daje mężczyźnie szansę na uzyskanie mandatu. Trzecie miejsce na liście nie jest jednak dla niego korzystne, dlatego aby Jaki mógł trafić do Parlamentu Europejskiego, potrzebna będzie duża liczba głosów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Jak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków!
  2. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu
  3. Beata Szydło odchodzi na "przedwczesną emeryturę"? Oficjalny komentarz byłej premier
  4. Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Niektórym jest szczególnie potrzebny
  5. Justyna Żyła po TzG weźmie się do PRACY. Nie uwierzycie jakiej

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News