Patryk Jaki ujawnił, po co naprawdę chce wygrać wybory. Drżyjcie Warszawiacy

Patryk Jaki ujawnił, po co naprawdę chce wygrać wybory. Drżyjcie Warszawiacy

Patryk Jaki ma nowe postanowienie. Jeśli wygra wybory, zrobi porządek w ratuszu, by budować "Warszawę uczciwą". Czy tak odważna deklaracja przyniesie mu nowych sympatyków?

Patryk Jaki, jeśli zostanie prezydentem Warszawy, będzie ingerował w zarządzanie kadrami ratusza. Zdaniem polityka Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej współpracownicy "blokowali awanse" niektórym ludziom. Czy jako wygrany Jaki będzie chciał obsadzić swoich ludzi na stanowiskach?

Patryk Jaki szykuje zmiany w ratuszu. Co dokładnie planuje po wygranych wyborach?

Zdaniem Jakiego niepotrzebne są personalne względy, więc o ewentualnych gratyfikacjach będzie decydował oceniając dokonania i predyspozycje pracowników. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że po kilku latach rządzenia Platformy Obywatelskiej w ratuszu, kandydat Zjednoczonej Prawicy nie skorzysta z możliwości wejścia do urzędu swoim ludziom. W rozmowie z TVP Info Patryk Jaki zaznaczał, że nie chodzi o kwestie jego prywatnych sympatii i że szuka dobrych ekspertów, którzy pomogą mu "uczynić Warszawę uczciwą". Już sama ta deklaracja wskazuje na to, że w czasie rządów Gronkiewicz-Waltz Warszawa, według Jakiego, była nieuczciwa. Czy ratusz czekają diametralne zmiany kadrowe?

Poseł z Opola dla swoich

Patryk Jaki już udowodnił, że przyjaciele i rodzina mogą na niego liczyć. Polityk z Opola w swoim rodzinnym mieście pomógł w objęciu stanowiska prezesa wodociągów miejskich... swojemu ojcu. Media natychmiast informację udostępniły, a on sam tłumaczył, że to jest powrót jego ojca do urzędu - nie konsekwencja dobrej zmiany. W oddziale TVP pomógł dyrektorowi Mateuszowi Magdziarzowi, Sławomirowi Brzezińskiemu w Zakładach Azotowych Kędzierzyn. To jednak nie koniec kontrowersji wokół kandydata Zjednoczonej Prawicy. Wdał się w dyskusję z władzami Opola, którym chciał "załatwiać" zmianę granic miasta. Pozwany przez jedną z posłanek, zasłonił się immunitetem. Lokalne media przyznają, że Patryk Jaki "trzęsie całym Opolem". Bez jego wiedzy nie przechodzą żadne ważne ustawy.

Aktualne szanse

Sondaże wskazują, że to Rafał Trzaskowski obejmie fotel prezydenta. Jednak różnica między czołowymi kandydatami jest niewielka i cały zespół Jakiego pracuje nad poprawą jego wizerunku. Polityk chciałby ulepszyć działanie Urzędu m.st. Warszawy poprzez i nagradzanie dobrych pracowników, i poprzez dbanie o potencjał obecnych. Czy zwolennicy Platformy Obywatelskiej powinni obawiać się utraty stanowisk? Zajęty sprawami zawodowymi Patryk Jaki nie zwalnia tempa. Cały czas spotyka się ze swoimi wyborcami, stale przekonuje nieprzekonanych. Kampanię łączy z pracą w komisji weryfikacyjnej i Ministerstwie Sprawiedliwości. Dziennikarzom wyznał, że maksymalnie wykorzystuje dobę, by podołać wszystkim zadaniom.

Patryk Jaki w nietypowej roli

Kilka dni temu Jaki wystąpił w teledysku rapera HCRa, który postanowił wesprzeć kandydata w starciu z Rafałem Trzaskowskim. Prawicowy polityk w nagraniu wyglądał na przejętego i zaangażowanego w sprawy miasta. Podczas spotkań z dziennikarzami wyznał także, że ważne jest dla niego wsparcie muzyka i że nie spodziewał się, że klip zrobi aż takie wrażenie na internautach. Jaki angażuje się w kampanię na różne sposoby. Media zapytały więc go, skąd bierze środki do realizacji swoich pomysłów. - Moje spotkania tak samo jak w wypadku Rafała Trzaskowskiego organizowała partia, radni, czasem płaciłem prywatnie - uciął. Gdy dziennikarze drążyli temat, pytając o wsparcie mediów publicznych w kreowanie wizerunku, odpowiedział: "To jakiś żart". Bez wątpienia linia programowa "Wiadomości" sprzyja kandydatowi Zjednoczonej Prawicy, mówiąc o nim w samych superlatywach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jest w mediach gigantyczna dysproporcja pomiędzy traktowaniem mnie a Rafała Trzaskowskiego. Oczywiście na korzyść mojego przeciwnika. Większość telewizji, portali, mediów wspiera kandydata PO. Regularnie kłamią na mój temat, a przemilczają wpadki Trzaskowskiego - dodał po chwili Jaki. Nie wiadomo jednak, czy zmiany, które planuje polityk wejdą w życie po uzyskaniu przez niego fotela prezydenta. Sam ocenił rządy Gronkeiwicz-Waltz sugerując, że wraz ze swoimi pracownikami "blokowała awanse w ratuszu". Można przypuszczać, że jako prezydent miasta pomoże bliskim współpracownikom w rozwoju ich kariery.Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczny wpis na Twitterze Dudy! Prezydent zupełnie stracił nad sobą panowanie
  2. Krzysztof Jackowski ma dla Polaków zaskakujące wieści. Wie, kto wygra wybory!
  3. Rafał Trzaskowski: Dlatego kandyduję na Prezydenta Warszawy
Następny artykuł