Mija już 39 dzień protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Dopiero teraz Patryk Jaki, który startuje w wyborach na prezydenta Warszawy, wypowiedział się na ten temat. Jego wypowiedź bez wątpienia zwróci uwagę rządu.

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów rozpoczął się 18 kwietnia. Jak na razie rząd spełnił jeden z ich postulatów. Protestujący nadal walczą o zwiększenie dodatku rehabilitacyjnego o 500 złotych. Jednak rząd PiS nie chce się zgodzić na takie żądania. Zaproponowali protestującym ulgi w dostępie do sprzętu medycznego i lekarstw dla osób ze stwierdzonym najwyższym stopniej niepełnosprawności. Protestujący jednak nie zgadzają się na to i nadal trwają przy swoich postulatach.

Wiele osób czekało na moment, gdy Patryk Jaki przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie. To, co powiedział, może narazić go na krytykę ze strony PiS.

Patryk Jaki o proteście niepełnosprawnych, PiS mu nie daruje

Na wypowiedź kandydata na stołek prezydenta Warszawy protestujący musieli czekać aż 39 dni. Dziwi fakt, że Jaki zwlekał z tym tak długo. Jako polityk powinien najlepiej zdawać sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znajdują się protestujący, ponieważ sam ma niepełnosprawne dziecko. Jego synek cierpi na zespół Downa.

Dzisiaj Patryk Jaki pojawił się na antenie radiowej trójki. Podczas wywiadu został zapytany o protest. Dopiero wtedy powiedział co o tym wszystkim myśli. Jego słowa zdecydowanie nie spodobają się rządowi PiS.

– Ja jestem też w takim małym sporze z własnym rządem, bo ja uważam, że jeszcze można zrobić więcej – mówi Jaki.

Dalej wskazywał, że gdyby opozycja bardziej współpracowała z rządem, to mogliby zrobić znacznie więcej dla osób niepełnosprawnych. Według niego aktualny rząd zrobił dla nich więcej niż wszystkie poprzednie.

Według wielu internautów jest to jego sposób na pewnego rodzaju obłaskawienie rządu. Jaki zdaje sobie sprawę, że jego słowa mogą sprowadzić na niego gniew PiS, dlatego w dalszej rozmowie stara się jak najbardziej ich chwalić. Wskazują też, że mimo to PiS nie daruje mu tych słów i bez wątpienia spotkają go za to niemiłe konsekwencje.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Polska czekała. Morawiecki wygadał się co dalej z Kaczyńskim
  2. „Ludzie o kamiennych sercach nie powinni nas pouczać”. Morawiecki zabrał głos ws. protestujących
  3. Będą sikać na pomnik smoleński! Kaczyński dostanie zawału

Ile radni PiS zarabiają w spółkach Skarbu Państwa? Zawrotne sumy!


Patryk Jaki zaliczył koszmarną wpadkę... Internet ryczy ze śmiechu! [ZDJĘCIA]

źródło: onet.pl