Patryk Jaki nie ogranicza się w kampanii wyborczej. Nie wstydzi się hasła „stałem pod blokiem”, do którego wielokrotnie nawiązywał w ostatnim czasie. W walce o fotel prezydenta Warszawy wziął udział w klipie piosenki rapera Piotra Szota „Stałem pod blokiem – jestem jaki jestem”.

Patryk Jaki nie tylko nie ukrywa, ale podkreśla fakt, że wychowywał się w rodzinie mieszkającej w bloku. A że kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę, jego sztab postanowił wykorzystać tą wiedzę w zaskakujący sposób.

Patryk Jaki: bloki, rap, Warszawa

Współpracy z kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy podjął się Piotr Szot, rapujący pod pseudonimem HCR. Patryk Jaki wystąpił w klipie jego utworu „Stałem pod blokiem – jestem jaki jestem”.

Utwór obiega właśnie sieć. Patryk Jaki pojawia się w nim jako jeden z wielu mieszkańców bloku. Pokazani są jako uśmiechnięci, wspierający się i darzący szacunkiem.

Z piosenki skorzystano nawet na politycznej konwencji Jakiego. Nagranie z minikoncertu wstawił na Twittera Marcin Rol, radny i były wiceprezydent Opola. To miasto, z którego pochodzi Jaki.

„Jestem jaki jestem i robię swoje” – to hasło i esencja utworu wybrzmiewało na koncercie najgłośniej. Słysząc po reakcjach wynika, że wyszła z tego całkiem niezła impreza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warszawa jak Dubaj. Patryk Jaki planuje 19. dzielnicę Warszawy [MEMY]

Kreatywność polityka została dostrzeżona. Jacek Ozdoba, rzecznik sztabu wyborczego Patryka Jakiego, jak cytuje „Nowa Trybuna Opolska”, powiedział, że artysta inspirował się na słowach, które Jaki wypowiadał m.in. w kontekście działalności warszawskiego ratusza.

Wielokrotnie mówił o władzach dalekich od obywateli, zamieszanym w dziką i pełną afer reprywatyzację, na której korzystały jedynie elity. Ludzie z bloków, tacy jak on, bliscy zwykłym mieszkańcom, mają zmienić ten stan rzeczy.

„Bloki” dadzą wygraną Jakiemu?

Polityk PiS kreuje się na człowieka z bloku, znającego realia w jakich żyją mieszkańcy „wielkiej płyty”. Ten elektorat ma być dla Jakiego przeciwwagą dla szeroko rozumianej elity, która w Warszawie skłonna jest postawić na Rafała Trzaskowskiego (PO).

W teledysku pojawiają się rejony Bródna, Targówka. Sam Jaki pokazany jest na Ursynowie. Niektóre fragmenty kręcono w innych miastach.

Nagranie z koncertu:

Klip HCR

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Patryk Jaki przeszedł samego siebie. Wykorzystał hasło wyborcze PO
  2. Patryk Jaki ujawnił, po co naprawdę chce wygrać wybory. Drżyjcie Warszawiacy
  3. Ujawniamy mail Jakiego sprzed 10 lat. To największa kompromitacja w historii Polski

Patryk Jaki zaliczył koszmarną wpadkę... Internet ryczy ze śmiechu! [ZDJĘCIA]