Patryk Jaki jest politykiem, o którym niedawno zrobiło się głośno w polskiej polityce. W 2017r. został przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, w tym samym roku także zajął 10. miejsce na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków. Teraz jest oskarżany przez posła Platformy Obywatelskiej o tuszowanie niektórych faktów z działalności PiS. 

Patryk Jaki ostatnimi czasy wyjątkowo udziela się w mediach, polityce i jest niezwykle widoczny w mediach społecznościowych. Jest również autorem „rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce”, który jest dostępny dla Polaków od blisko roku i zdążył już wywołać wiele kontrowersji i dyskusji. Teraz Jaki jest oskarżany przez posła Platformy Obywatelskiej – Andrzeja Halickiego, o tuszowanie pewnych spraw związanych w politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Patryk Jaki kryje PiS?

Zdaniem Andrzeja Halickiego będącego posłem PO, Patryk Jaki celowo blokuje możliwość przesłuchania Jakuba R. Taką opinię wygłosił na konferencji w Sejmie. Widzi on związek tej sytuacji z rzekomymi sprawami, które mogłyby wyjść na jaw i ujawnić powiązania polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną. Jego zdaniem Jaki „kompletnie nie zajmuje się tym co powinien robić jako urzędnik”, a twierdzi tak ponieważ „nie zajmuje się komisją weryfikacyjną”. Dodatkowo Halickiego popiera członek komisji weryfikacyjnej, Robert Kropiwnicki.

– Komisja ma taką możliwość. Jakub R. Chce tego przesłuchania, prokuratura też publicznie mówiła, że nie ma rzeciwwskazań do tego, żeby go przesłuchać przed komisją. Jednak przewodniczący komisji i członkowie z PiS-u konsekwentnie blokują możliwość tego przesłuchania – mówił Kropiwnicki. Poseł PO dodał, że Jakub R. oraz jego matka Alina D. wciąż przebywają w areszcie.

ZOBACZ TAKŻE: Na jaw właśnie wyszły szokujące informacje. Kampania Jakiego pogrzebana

Co zatuszował Patryk Jaki?

Halicki wyczuwa obawy PiS w sprawie poruszania tematu reprywatyzacji.

– Ba, szantażuje i co więcej, próbuje zastraszyć dziennikarzy i tych wszystkich, którzy przypominają związki właśnie urzędników z czasów, kiedy PiS rządziło w Warszawie, albo tych urzędników, którzy dzisiaj są ważnymi politykami, kiedy byli burmistrzami dzielnicy Śródmieście, wojewodami – oznajmił Halicki

Halicki jest przekonany, że Patryk Jaki celowo blokuje możliwość przesłuchania Jakuba R., nawet pomimo tego, że sam wiceszef BGN chciałby zeznawać. Jego zdaniem ma to związek z powiązaniami polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono właśnie skandal w PiS! Duda zostanie pogrążony

Czego boi się Patryk Jaki?

Poseł PO twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość boi się tematu reprywatyzacji. Jego zdaniem partia próbuje zastraszać dziennikarzy.

– PiS wyraźnie boi się tematu reprywatyzacji. Ba, szantażuje i co więcej, próbuje zastraszyć dziennikarzy i tych wszystkich, którzy przypominają związki właśnie urzędników z czasów, kiedy PiS rządziło w Warszawie, albo tych urzędników, którzy dzisiaj są ważnymi politykami, kiedy byli burmistrzami dzielnicy Śródmieście, wojewodami – oznajmił Halicki.

Wspomnijmy również, że PiS pozwał już „Gazetę Wyborczą” za artykuły, gdzie opisywane były powiązania ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z Jakubem R.

Patryk Jaki zaliczył koszmarną wpadkę... Internet ryczy ze śmiechu! [ZDJĘCIA]

Patryk Jaki
fot. youtube.com/tvpinfo
patryk jaki
fot. twitter/patrykjaki
Patryk Jaki
fot. youtube.com/MASAKRACJA

Jak bogaty jest prezydent Krakowa? Szokujące! Majątki kandydatów w wyborach...

Zobacz również