Patryk Jaki tuszował fakty o politykach PiS? Opozycja uderza

Patryk Jaki tuszował fakty o politykach PiS? Opozycja uderza Źródło: Fot.youtube/ Punkt Widzenia TV

Patryk Jaki jest politykiem, o którym niedawno zrobiło się głośno w polskiej polityce. W 2017r. został przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, w tym samym roku także zajął 10. miejsce na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków. Teraz jest oskarżany przez posła Platformy Obywatelskiej o tuszowanie niektórych faktów z działalności PiS. 

Patryk Jaki ostatnimi czasy wyjątkowo udziela się w mediach, polityce i jest niezwykle widoczny w mediach społecznościowych. Jest również autorem "rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce", który jest dostępny dla Polaków od blisko roku i zdążył już wywołać wiele kontrowersji i dyskusji. Teraz Jaki jest oskarżany przez posła Platformy Obywatelskiej - Andrzeja Halickiego, o tuszowanie pewnych spraw związanych w politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Patryk Jaki kryje PiS?

Zdaniem Andrzeja Halickiego będącego posłem PO, Patryk Jaki celowo blokuje możliwość przesłuchania Jakuba R. Taką opinię wygłosił na konferencji w Sejmie. Widzi on związek tej sytuacji z rzekomymi sprawami, które mogłyby wyjść na jaw i ujawnić powiązania polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną. Jego zdaniem Jaki "kompletnie nie zajmuje się tym co powinien robić jako urzędnik", a twierdzi tak ponieważ "nie zajmuje się komisją weryfikacyjną". Dodatkowo Halickiego popiera członek komisji weryfikacyjnej, Robert Kropiwnicki. – Komisja ma taką możliwość. Jakub R. Chce tego przesłuchania, prokuratura też publicznie mówiła, że nie ma rzeciwwskazań do tego, żeby go przesłuchać przed komisją. Jednak przewodniczący komisji i członkowie z PiS-u konsekwentnie blokują możliwość tego przesłuchania – mówił Kropiwnicki. Poseł PO dodał, że Jakub R. oraz jego matka Alina D. wciąż przebywają w areszcie.
ZOBACZ TAKŻE: Na jaw właśnie wyszły szokujące informacje. Kampania Jakiego pogrzebana

Co zatuszował Patryk Jaki?

Halicki wyczuwa obawy PiS w sprawie poruszania tematu reprywatyzacji. - Ba, szantażuje i co więcej, próbuje zastraszyć dziennikarzy i tych wszystkich, którzy przypominają związki właśnie urzędników z czasów, kiedy PiS rządziło w Warszawie, albo tych urzędników, którzy dzisiaj są ważnymi politykami, kiedy byli burmistrzami dzielnicy Śródmieście, wojewodami – oznajmił Halicki Halicki jest przekonany, że Patryk Jaki celowo blokuje możliwość przesłuchania Jakuba R., nawet pomimo tego, że sam wiceszef BGN chciałby zeznawać. Jego zdaniem ma to związek z powiązaniami polityków PiS z aferą reprywatyzacyjną. ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono właśnie skandal w PiS! Duda zostanie pogrążony

Czego boi się Patryk Jaki?

Poseł PO twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość boi się tematu reprywatyzacji. Jego zdaniem partia próbuje zastraszać dziennikarzy. – PiS wyraźnie boi się tematu reprywatyzacji. Ba, szantażuje i co więcej, próbuje zastraszyć dziennikarzy i tych wszystkich, którzy przypominają związki właśnie urzędników z czasów, kiedy PiS rządziło w Warszawie, albo tych urzędników, którzy dzisiaj są ważnymi politykami, kiedy byli burmistrzami dzielnicy Śródmieście, wojewodami – oznajmił Halicki. Wspomnijmy również, że PiS pozwał już "Gazetę Wyborczą" za artykuły, gdzie opisywane były powiązania ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z Jakubem R. Patryk Jaki fot. youtube.com/tvpinfo patryk jaki fot. twitter/patrykjaki Patryk Jaki fot. youtube.com/MASAKRACJA
Następny artykuł