Wiadomo ilu księży zostało skazanych za pedofilię. Jaki ujawnił kompromitujący raport

Wiadomo ilu księży zostało skazanych za pedofilię. Jaki ujawnił kompromitujący raport Źródło: YouTube/Telewizja Republika

Patryk Jaki zabiera głos w dyskusji, która toczy się w naszym kraju od momentu premiery filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Polityk prezentuje statystyki dotyczące pedofilów w Polsce. Liczby są kompromitujące i na pewno wywołają wielkie oburzenie.

Patryk Jaki sięgnął do statystyk zebranych w tzw. Rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym. Spis ten funkcjonuje od 2017 roku, a jego autorem jest właśnie wiceminister sprawiedliwości. W momencie, gdy w Polsce trwa gorąca dyskusja o przestępstwach seksualnych w Kościele, statystyki zebrane w rejestrze bardzo interesują opinię publiczną. Okazuje się, że prawda jest kompromitująca i wstrząśnie opinią publiczną. 

Patryk Jaki prezentuje liczby. Ilu księży w rejestrze?

- W związku z licznymi prośbami, publikuję wykaz osób skazanych przez Sądu za pedofilię z art. 200, 200a, 200b KK z 1997 z podziałem na zawody. Wkrótce również w rejestrze pedofilów będzie obok nazwiska oznaczenie zawodu - napisał na Twitterze Patryk Jaki.

Do postu załączył link do pliku, który każdy może pobrać. Co mówią statystyki zebrane z rejestru? Wbrew pozorom, księża nie są tam najliczniej reprezentowaną grupą zawodową.

Na liście, którą udostępnił Patryk Jaki, znajduje się 877 osób. Wśród nich najliczniejszą grupą są osoby bez konkretnego zawodu - do tego zbioru należy aż 275 przestępców seksualnych. Pracowników dorywczych znajdziemy 144. Co ciekawe, trzecią najliczniejszą grupą, jaką znajdziemy na liście, są murarze. Tym fachem parało się 50 osób zarejestrowanych w spisie pedofilów. Dodatkowo w tabeli widnieje 19 robotników budowlanych, 21 rolników, 12 elektryków, 11 stolarzy, 6 nauczycieli, 2 programistów, 1 psycholog i 1 sprzątaczka. 

Po seansie "Tylko nie mów nikomu" ludzie zastanawiali się, ile osób związanych z Kościołem znajduje się w oficjalnym państwowym rejestrze. Jak się okazuje, w obszernej tabeli odnajdziemy znajdziemy 3 takie osoby. Za przestępstwa seksualne skazano dwóch księży i jednego zakonnika. Spis uwzględnia także dwóch teologów, lecz oczywistym jest, że przedstawiciele tego zawodu nie muszą mieć związku z Kościołem. Taki rezultat działań rządu jest niesamowicie kompromitujący w związku z faktami, które przedstawione zostały w filmie Sekielskiego i pokazuje, jak poważny jest problem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Internauci zdziwieni raportem. "Ktoś uwierzy w manipulacje?"

Większość komentarzy pod tweetem Jakiego łączy jedno: zdziwienie. Internauci, tym bardziej po obejrzeniu filmu braci Sekielskich, zdecydowanie spodziewali się znaleźć w tabeli większą liczbę duchownych. 

- Myślisz, że ktoś uwierzy w twoje manipulacje? - pyta retorycznie internautka  - Wszyscy wiedzą, że księża są rzadko skazywani, bo jest nad nimi parasol ochronny.

W odpowiedzi na to, sprawę postanowił wytłumaczyć inny użytkownik. 

- To nie tak. Kościół stosuje wybieg: wydala ich ze stanu duchownego tuż przed uprawomocnieniem się wyroku. Stąd nie figurują w statystykach - twierdzi.

Co ciekawe, statystyki zaprezentowane w rejestrze znacznie różnią się od liczb, które podawał sam Kościół. Informacje pochodzące z Episkopatu mówią o 382 duchownych, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych w latach 1990-2018.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Niewyobrażalna wpadka. Księżna Kate złożyła wizytę Archiemu i zapomniała o kluczowej rzeczy
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: Fakt, Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News