Patryk Jaki nie pozostawia wątpliwości, że obecnie jego priorytetem jest zwycięstwo w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na tyle poświęca się sprawie, że oficjalnie rezygnuje ze swoich obowiązków w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Patryk Jaki szuka coraz to nowych zagrań, które pozwolą mu odnieść sukces i pokonać swojego głównego konkurenta do warszawskiej prezydentury Rafała Trzaskowskiego. W tym tygodniu wiceminister sprawiedliwości przygotował kolejny bardzo odważny ruch. Oficjalnie ogłosił, że poświęci się tylko i wyłącznie kampanii wyborczej.

Patryk Jaki tymczasowo rezygnuje z pracy w ministerstwie

Patryk Jaki do momentu rozstrzygnięcia losów kampanii wyborczej rezygnuje z pełnienia obowiązków w ministerstwie sprawiedliwości. Wiceminister uznał, że nie jest obecnie w stanie w stu procentach poświęcić się obydwu zadaniom politycznym, które otrzymał do realizacji. Dlatego też wybiera się na długi urlop.

​- Biorę urlop bezpłatny w Ministerstwie Sprawiedliwości aż do czasu zakończenia kampanii wyborczej (…) Będzie on trwał do końca kampanii – oświadczył Patryk Jaki.

Urlop wiceministra ma rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Patryk jaki został zapytany, czy już w poniedziałek będzie niedostępny w ministerstwie. W odpowiedzi poinformował, że planuje rozpocząć go w czwartek 20 września, czyli po ostatniej rozprawie komisji weryfikacyjnej. Z urlopem wiceministra wiążę się również zmiana przewodniczącego komisji. Podczas nieobecności Patryka Jakiego jego obowiązki będzie pełnił Sebastian Kaleta.

Patryk Jaki zdradził, że jego urlop jest równoznaczny ze zwiększeniem czasu na kampanię wyborczą. Zapytany o to, czy spotkania wyborcze będą się odbywać również w ciągu dnia odpowiedział jednoznacznie.

– Bardzo mi z tego powodu przykro, tak. Ale to już tylko pięć tygodni – powiedział Patryk Jaki.

Wiceminister zostanie prezydentem Warszawy?

Wiceminister sprawiedliwości podejmuje tym samym kolejne kroki, które mają mu pozwolić na wygranie wyborów na prezydenta Warszawy. Jest to druga ważna decyzja Jakiego w tym tygodniu. Wcześniej ogłosił on połączenie sił z innym kandydatem Piotrem Guziałem, któremu obiecał posadę wiceprezydenta.

– Dołącza do nas lewica. Piotr Guział będzie moim wiceprezydentem, wiceprezydentem miasta stołecznego Warszawy. Guział to człowiek, który stworzył największy ruch miejski, ruch społeczny w Warszawie. W ostatnich wyborach uzyskał trzeci wynik, ogromne zaufanie mieszkańców Warszawy. Dodatkowo jest osobą, która zna Warszawę jak mało kto. Ponad 20 lat w samorządzie, duże doświadczenie, zna jednostki samorządu terytorialnego – powiedział na spotkaniu z mediami kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Wybory samorządowe zostaną przeprowadzone 21 października tego roku. W tym momencie Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski mają bardzo wyrównane poparcie i żaden z nich nie może być pewny swego.

ZOBACZ TAKŻE

  1. 500 plus nie dla wszystkich. Już niedługo część rodzin straci świadczenie
  2. Beata Szydło na pogrzebie. Tak pożegnała matkę przyjaciela
  3. Morawiecki publicznie skłamał. Natychmiastowo mu to wytknęli

Jakim autem jeździ Wassermann? Samochody kandydatów na prezydentów polskich miast [ZDJĘCIA]


Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]