Wstyd! Żenada! PiS zamiast uczcić Powstańców, urządził wiec Jakiego

Wstyd! Żenada! PiS zamiast uczcić Powstańców, urządził wiec Jakiego

W dniu, który jest szczególnie ważny dla wszystkich Polaków, nikt nie spodziewał się agitacji politycznej na spotkaniu z byłymi powstańcami. Niestety, ze sceny do wszystkich zgromadzonych przed kwaterą główną dowódców Powstania Warszawskiego popłynęły słowa uznania i propagandy wyborczej dla kandydata PiS w wyborach na prezydenta stolicy.

Wszyscy myśleli, że z okazji tak ważnego wydarzenia nikt nie będzie próbował zakłócać względnego spokoju. Wydawało się, że choćby na chwilę wstrzymana zostanie standardowa przepychanka publiczna. Niestety, Polacy znowu zawiedli się na politykach, którzy pokazali, że kampania wyborcza jest ważniejsza od uczczenia pamięci Powstańców.

Patryk Jaki w centrum uwagi

Dobre wyczucie czasu ma znaczenie w polityce. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych nie popisał się tą umiejętnością. Wykorzystywanie takich wydarzeń jak oficjalne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego do prowadzenia kampanii wyborczej jest po prostu okropne. - Deklaracja złożona przez ministra Patryka Jakiego, iż powinien w Warszawie powstać dom weterana powstania warszawskiego. Za to ministrze bardzo serdecznie dziękujemy  - powiedział szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk. Dla wielu powstańców tego typu deklaracja, podczas święta będącego symbolem bohaterstwa, poświęcenia i ogromnego patriotyzmu musiała być niezwykle nieprzyjemna. Mogli poczuć się wykorzystani i obdarci z godności podczas jednego dnia w roku, w którym wszyscy powinniśmy otaczać ich szacunkiem i wyrazami uznania. To właśnie oni powinni być w centrum naszego zainteresowania, nie polityka.  

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ogromny kryzys u pary prezydenckiej. Desperackie zachowanie Dudy

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tyle dostajemy na rękę po odjęciu podatków. Mało kto w UE ma gorzej

PRZECZYTAJ TAKŻE: List porzuconego psa do jego właściciela, popłaczesz się

Patryk Jaki fot. twitter.com/Patryk Jaki Patryk Jaki fot. twitter.com/Patryk Jaki Patryk Jaki fot. twitter.com/Patryk Jaki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News