Wyborcy PiS dostaną zawału. Patryk Jaki poparł sztandarowy plan PO

Wyborcy PiS dostaną zawału. Patryk Jaki poparł sztandarowy plan PO Źródło:

Patryk Jaki startujący w wyścigu po fotel prezydenta Warszawy zdawał się całkowicie opowiadać za ideologią konserwatywną, a także podążać za linią programową PiS. Teraz jednak postanowił zmienić strategię, prawdopodobnie po obejrzeniu chwiejnych słupków sondażowych. Polityk z Opola popiera... sztandarowy plan PO.

Patryk Jaki diametralnie zmienił strategię. Teraz, postanowił stanąć po stronie kontynuacji flagowego planu PO. Dziennikarze, którzy usłyszeli jego nową deklarację, oniemieli. Cała rzecz dotyczy... programu in vitro. Działający z sukcesem w stolicy, dotychczas był niewygodny dla całej Prawicy. Dziś jednak kandydat na prezydenta Warszawy zdaje się odcinać od poprzednich deklaracji. Co wpłynęło na jego decyzję?

Patryk Jaki popiera in vitro? Zwrot w kampanii wyborczej

- In vitro w Warszawie działa w dobry sposób, będę je kontynuował. Ale nie będę się zajmował sprawami ideologicznymi. To nie jest moja rola - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami. Pytanie o ewentualne przerwanie refundacji in vitro po wygranych przez Jakiego w wyborach, skierował do kandydata Rafał Trzaskowski w minioną środę. Kandydat PO chciał zobaczyć reakcję prawicowego polityka na tę delikatną dla całego rządu kwestię. Dodatkowo zadziwia fakt, że do niedawna Patryk Jaki twierdził, że jego stosunek do in vitro wyznaczać będzie zdanie Episkopatu na ten temat. - Wygłosił taką deklarację, gdzie powiedział jasno, że stanowisko Episkopatu (na temat in vitro) będzie dla niego wiążące - mówił Trzaskowski o swoim rywalu w wyborach samorządowych. Nie wiadomo co było ostatecznie przyczyną zmiany zdania na temat refundacji in vitro. Być może, Patryk Jaki przestraszył się sondaży, które stały się w ostatnim czasie chwiejne. Program in vitro wystartował w ubiegłym roku i ma potrwać aż do 2019. Objęte nim mogą zostać kobiety w wieku 25-40 lat. Dofinansowanie w stolicy pokrywa do 80 procent kosztów, refundowane są trzy próby.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS traci większość w Sejmie. Sensacyjne badanie
  2. Duda nagle wstrzymuje decyzję! Plan PiS zrujnowany
  3. Nowy spot PiS to hit internetu. Internauci duszą się ze śmiechu
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News