Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, musi uważać na wszelkie wpadki wizerunkowe. Jedną z nich wyłapał spostrzegawczy poseł PO. Czy domysły Pawła Olszewskiego się sprawdziły, dowiemy się już niedługo.

Wiceminister sprawiedliwości odbył przedwczoraj polityczną podróż do Bydgoszczy. Spotkał się tam z kandydatem na prezydenta miasta posłem Tomaszem Latosem. Niedługo potem udał się do Inowrocławia.

Wyjazd bardzo zainteresował posła Platformy Obywatelskiej Pawła Olszewskiego, który postanowił zbadać jego cel i koszt. Polityk domaga się odpowiedzi od samego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Twierdząca odpowiedź na pytania posła, stawiałby poważne zarzuty Jakiemu. Czy wiceszef resortu sprawiedliwości nadużył uprawnień i budżetu państwa?

Patryk Jaki pojechał na ślub kolegi służbowym samochodem?

Olszewski dopytuje ministra o powód wyjazdu i szczegóły wizyty w Inowrocławiu. Posła szczególnie interesuje to, jak kandydat na prezydenta Warszawy dotarł do Inowrocławia. W kontekście prowadzonej przez niego walki politycznej ma to ogromne znaczenie.

Podróż bowiem najwyraźniej nie była służbowa, a zorganizowanie jej w taki sposób jest niedopuszczalne, choć typowe dla obecnych władz.

W przypadku, w którym Jaki pojechał do Bydgoszczy i na ślub przyjaciela do Inowrocławia służbowym samochodem i z ministerialnym kierowcą doszło do nadużycia. Zapytanie dotarło już do MS, a poseł Olszewski będzie do 14 dni na odpowiedź Zbigniewa Ziobry.

– Czy wizyta Patryka Jakiego w Inowrocławiu na weselu partyjnego kolegi była finansowana ze środków MSZ? Proszę o odpowiedź na moją interwencję poselską – napisał Olszewski na Twitterze, oznaczając Zbigniewa Ziobrę i dodając pismo z interwencją.

Jakie poparcie ma Patryk Jaki?

Według zaprezentowanego przez TVP Info sondażu Patryk Jaki cieszy się poparciem 37,3 proc. ankietowanych mieszkańców Warszawy, a Rafał Trzaskowski wyprzedza go o niewiele ponad dwa punkty procentowe.

Walka wyborcza trwa i druga lokata przy całym wsparciu państwowych mediów dziwi. Wybory samorządowe odbędą się na przełomie października i listopada.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś znaleziono zwłoki młodego gwiazdora TVN. Ujawniono wstrząsające fakty
  2. Po latach ujawniono wstydliwy sekret gwiazdy Na dobre i na złe. „Był na dnie den”
  3. Kaczyńska spali się ze wstydu! Takiego upokorzenia nie doznała nigdy w życiu

Czy sądzisz, że Patryk Jaki zdoła wygrać wybory w Warszawie?

Loading ... Loading ...

Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]

Unikalne zdjęcia z życia świętego Jana Pawła II

źródło: Twitter.com/Paweł Olszewski