Patryk Jaki: W Parlamencie Europejskim chcę walczyć w obronie wartości katolickich

Patryk Jaki: W Parlamencie Europejskim chcę walczyć w obronie wartości katolickich Źródło: Telewizja Republika

Patryk Jaki przegrał wybory na prezydenta Warszawy, jednak zdecydowanie nie usunął się w cień. Polityk partii rządzącej wciąż chętnie udziela się w mediach, zapowiada także, o co chce walczyć w Parlamencie Europejskim.

Patryk Jaki jest jednym z najbardziej znanych polityków partii rządzącej, dzięki czemu znajduje wielu wielbicieli wśród wyborców. Cenią sobie oni postać byłego kandydata na prezydenta stolicy, przez co może on liczyć na spore poparcie w wyborach. Wszystko wskazuje na to, że minister liczy na dostanie się do kolejnej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Możliwe, że polityk porzuci działalność w polskim Sejmie na rzecz pracy w Europarlamencie. Patryk Jaki zdecydował się już na kilka wypowiedzi na temat swoich planów na nadchodzącą kadencję PE i tego, czego zamierza tam dokonać.

Patryk Jaki dostanie się do PE?

Polityk odpowiedział na kilka ważnych pytań podczas audycji w Polskim Radiu. Dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej będzie on startował do Parlamentu Europejskiego z trzeciego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Jest to miejsce dość odległe, ale można zakładać, że najprawdopodobniej da ono mandat w PE. 

Kolejną wiadomością od polityka były jego założenia na pięć lat pracy w Parlamencie Europejskim. Dowiedzieliśmy się, że przede wszystkim chciałby bronić wartości chrześcijańskich, jakie jego zdaniem są obecnie na naszym kontynencie w odwrocie, czemu chciałby przeciwdziałać.

Patryk Jaki o swoich planach na działalność w Parlamencie Europejskim

- Najistotniejsze jest to, dlaczego ja chcę w ogóle kandydować. W PE toczy się wojna, którą nazywam cywilizacyjną. Wartości chrześcijańskie, katolickie są w odwrocie i trzeba zacząć ich twardo bronić w Europie - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Patryk Jaki, zapewniając, że będzie walczyć o zmianę sytuacji.

Na jego słowa szybko odpowiedzieli słuchacze. Opinie były najczęściej negatywne – ludzie stwierdzili, że Europę nawiedzają znacznie większe problemy, niż te religijne, i to właśnie przeciwko nim powinni działać wszyscy ci, którzy mają jakikolwiek wpływ na to, co dzieje się w krajach Unii Europejskiej.

 

źródło: Polityczek

Następny artykuł