patryk jaki_po
yt/onet.pl
Anna Maria Guziewska - 3 Grudnia 2018

Patryk Jaki chyba się załamie. Po przegranej w wyborach PiS go boleśnie oszukał

Patryk Jaki był flagową postacią Zjednoczonej Prawicy w wyborach samorządowych. Przegrana polityka jednak boleśnie zabolała prezesa PiS. Przed startem w kampanii kandydat otrzymał propozycję "nagrody pocieszenia". Wcześniejsze ustalenia uległy teraz zmianie. Czy polityk się załamie?

Patryk Jaki wybory przegrał i usunął się z mediów. Mówił o wakacjach i spędzaniu czasu z rodziną. Podczas kampanii był nie tylko nie do zdarcia, ale i nie do zatrzymania. Wypowiedział publicznie posłuszeństwo PiS-owi i zaangażował się w budowanie "alternatywnych wyborców". Wyścig wygrał Rafał Trzaskowski, a kandydatowi prawicy miała przypaść inna rola. Niestety, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna nie ma, co liczyć na wyrazy uznania.

Co zrobi Patryk Jaki po przegranych wyborach? PiS bezlitośnie poniżył polityka

Jakiemu obiecano pierwsze miejsce na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Przegrana w stolicy miała przynieść mu możliwość wypłynięcia w polityce europejskiej. Okazuje się jednak, że polityk nie może liczyć na spełnienie poprzednich obietnic współpracowników. Na jego miejscu pojawił się ktoś inny. - Jedynkę na liście będzie miał Zdzisław Krasnodębski, który startował z tego okręgu w poprzedniej kadencji. Jaki może liczyć na dwójkę. To również jest miejsce biorące na warszawskiej liście PiS - powiedziała tygodnikowi "Wprost" osoba z otoczenia PiS.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Tajemniczy informator nie zdradził jednak, co było przyczyną tej decyzji. Wielu wskazuje na burzliwe relacje Jakiego z politykami prawicy. Inni mówią, że odważny język na końcu kampanii wyborczej, wpłynął negatywnie na notowania mężczyzny u Jarosława Kaczyńskiego. Zdecydowana przegrana polityków prawicy w dużych miastach podczas wyborów samorządowych spotkała się z emocjonalną reakcją prezesa PiS. Ten wezwał Mateusza Morawieckiego i zapowiedział "czystki" i "rozliczenia" za zaangażowanie w kampanię. Jednak po kilku tygodniach sytuacja ucichła, a PiS zdaje się czuć pogodzony z wizerunkową klapą. O wyborach europarlamentarnych mówi się od kilku miesięcy. Media przekazały, że wśród ewentualnych kandydatów mają się znaleźć kluczowi politycy PiS, jak Beata Kempa czy Beata Szydło. Pojawiła się także plotka, że Mariusz Błaszczak jest zmęczony pracą w resorcie obrony narodowej i będzie chciał zająć krzesło w Brukseli. Nie wiadomo jednak, jak na te doniesienia zareagował sam Patryk Jaki. Mężczyzna miał już dość powodów do zmartwień. Swoją karierę polityczną chciał nawet na jakiś czas zawiesić, tłumacząc się zasłużonymi wakacjami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Żona Rafała Trzaskowskiego straci pracę. Dramat prezydenta
  3. Kolosalny wyciek! Będą przedterminowe wybory, wiadomo kiedy
  4. Beata Szydło odejdzie z rządu?! Wściekli Polacy chcą ją wywieźć na taczkach
  5. Znaki zodiaku, które zdradzają, jaki jesteś w łóżku. Będziesz w szoku
  6. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
PolskaW jakim stanie jest polska demokracja? Ten raport NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News