Patryk Jaki ostrzega protestujących. Wymowne, niepokojące słowa

Patryk Jaki ostrzega protestujących. Wymowne, niepokojące słowa Źródło: Fot. YouTube/ wRealu24.pl

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy ma ostatnio bardzo wiele na głowie. Patryk Jaki zmaga się nie tylko z kampanią samorządową, ale i reformą sądownictwa. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się w niepokojący sposób do trwających w tej sprawie protestów.

Reforma sądownictwa jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem i chyba największą do tej pory inicjatywą polityczną Zjednoczonej Prawicy. Nowe rozwiązania wywołują jednak ogromne emocje i nie są wcale łatwe do wdrożenia. Ustawy dotyczące ustroju sądów, wyboru sędziów, ich kadencyjności i niezależności ściągnęły na Polskę gniew Unii Europejskiej, obywateli Polski i sejmowej opozycji. Wielotysięczne protesty, które okresowo od ponad roku nawiedzają ul. Wiejską w Warszawie są jedynie tego dowodem. W czasie takich demonstracji często dochodzi do przepychanek, aresztowań i bójek. Nad wszystkim czuwa policja, która jest głównym odbiorcą agresji zebranego tłumu.

Patryk Jaki o protestach pod Sejmem

Cierpliwość mundurowych tak samo, jak obywateli bywa bardzo krucha. Z tego powodu obie grupy często walczą ze sobą dosłownie wręcz. Podczas ostatniego protestu użyto nawet gazu pieprzowego, który podrażnił oczy i drogi oddechowe wielu osób.
Dla Patryka Jakiego jest to jednak przejaw demokratyczności Polski i pełnego rozkwitu tej obecnie najbardziej pożądanej w świecie zachodnim formy rządów w naszym kraju. - Widzicie państwo, że można swobodnie demonstrować. Uważam, że służby wykazują się bardzo dużą tolerancją wobec osób, które państwo widzieli. To pokazuje, że państwo jest w pełni demokratyczne. Te wszystkie informacje, które są przekazywane na Zachód, są po prostu nieprawdziwe - powiedział dziennikarzom wiceszef resortu sprawiedliwości. Jakkolwiek poprawnie nie brzmiałaby ta wypowiedź, niepokoi "tolerancyjność" policji. Czyżby oznaczało to, że funkcjonariusze szarpiąc i aresztując oraz używając gazu pieprzowego, nie wykorzystali w pełni swojego potencjału, który wykorzystają w przyszłości? ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Ta śmierć kończy pewną epokę. Żałoba na całym świecie
  2. Internauci dobijają pogrążonego w żałobie Dudę. „Dno moralne”
  3. PiS poniżony przez Iron Maiden! Dowie się o tym cały świat
  4. Pies z silną wolą życia. Mimo poderżniętego gardła cudem przeżył
  5. Sposobny na to, żeby twój biustonosz był idealnie dobrany
patryk jaki Patryk Jaki. Fot. twitter/patrykjaki Protesty do Sejmem. Fot. twitter.com/MWielichowska Patryk Jaki fot. Facebook/Patryk Jaki źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News