Kobieta i dziecko nie żyją. Opozycja: To przez Patryka Jakiego

Kobieta i dziecko nie żyją. Opozycja: To przez Patryka Jakiego

Patryk Jaki został oskarżony przez opozycję za spowodowanie tragedii, która miała miejsce ostatnio w Warszawie. Polityk postanowił odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty.

Patryk Jaki, oprócz bycia kandydatem na prezydenta stolicy, jest przede wszystkim wiceministrem sprawiedliwości. Przez to sprawuje bezpośredni nadzór nad polskim więziennictwem. Według opozycji Jaki jest odpowiedzialny za tragedię, w której śmierć poniosła kobieta wraz ze swoją córką. Sprawcą okazał się partner zamordowanej, który wyszedł  na przepustkę z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za morderstwo.

Opozycja chce, aby Patryk Jaki odszedł

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej członkowie PO i Nowoczesnej zażądali natychmiastowej dymisji Patryka Jakiego ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości. Według nich Jaki, zamiast zajmować się swoim resortem, całe dnie poświęcał na swoją kampanię wyborczą na stanowisko prezydenta Warszawy. - Gdyby Patryk Jaki był politykiem odrobinę honorowym, to już dzisiaj na biurku premiera leżałaby jego dymisja. Niestety, jak widać, Patryk Jaki nie wyciąga żadnych wniosków, nie składa dymisji, wobec czego my, politycy opozycji, domagamy się natychmiastowego zdymisjonowania wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który zamiast wykonywać swoje obowiązki zajmuje się wyłącznie kampanią wyborczą - mówił Borys Budka, polityk PO. Według Budki wiceministrem powinna zostać osoba, która nie będzie stawiała swojej kampanii wyborczej nad obowiązkami. Powinien to być kandydat odpowiedni i kompetentny. - Ile jeszcze ludzkich tragedii musi dotknąć Polaków, żeby wreszcie pan minister Patryk Jaki i jego zwierzchnik Zbigniew Ziobro zrozumieli, że funkcja wiceministra to nie jest zabawa, to nie trampolina do samorządu, to nie robienie kampanii wyborczej w godzinach pracy? - dodaje Budka. Polityk przytoczył również sytuację, która miała miejsce w 2009 roku, kiedy ministrem sprawiedliwości był Zbigniew Ćwiąkalski. Chodziło o samobójstwo trzeciego mężczyzny odpowiedzialnego za porwanie oraz zamordowanie Krzysztofa Olewnika. Wtedy właśnie Zbigniew Ziobro domagał się dymisji Ćwiąkalskiego, który w końcu zrezygnował ze swoje stanowiska. Według Budki polityk w ten sposób pokazał, że ma honor, którego brakuje Jakiemu. - My różnimy się tym od Patryka Jakiego, że politycy Platformy mają swój honor - stwierdził Budka.

Patryk Jaki odpowiada na zarzuty

Podczas konferencji prasowej kandydat na prezydenta Warszawy został zapytany o to, co uważa na temat oskarżeń opozycji. Jego odpowiedź była bardzo bezpośrednia i dosadna. Jaki wprost powiedział, że zarzuty skierowane w jego stronę są obrzydliwe. - To jest coś wyjątkowo obrzydliwego, żeby taką tragedię wykorzystywać w polityce (...) takich tragedii za czasów rządów Platformy było pełno, naprawdę dużo więcej niż za naszych rządów - powiedział Patryk Jaki. Polityk zapewniał, że absolutnie nie bagatelizuje tej tragedii i zamierza wyciągnąć z niej surowe konsekwencje wobec osób, które faktycznie doprowadziły do śmierci kobiety i jej dziecka. Dodał również, że aktualnie trwa szczegółowa kontrola, która ma na celu sprawdzenie wszelkich niedociągnięć, które mogły mieć miejsce. Kiedy Jakiemu zostaną przekazane jej wyniki, to wtedy bezzwłocznie zacznie działać. - Trwa w tej chwili kontrola. Wkrótce, jak zobaczę na moim biurku, jakie są wyniki, będę ewentualnie wyciągał wnioski, jeżeli ktoś popełnił błąd - powiedział. Dodał, że w kontroli biorą udział doświadczeni sędziowie, "doświadczone osoby, które wcześniej pracowały również w Służbie Więziennej, również osoby z Ministerstwa Sprawiedliwości". - Zależy mi, żeby wyniki kontroli były szybkie - zapewnia Jaki.

Kim jest Artur K.?

Artur K. jeszcze w tym miesiącu miał opuścić zakład karny, w którym odsiadywał wyrok za morderstwo. W więzieniu miał bardzo dobrą opinię. Mężczyzna wielokrotnie wychodził podczas swojej odsiadki na przepustki. Niestety ostatnia zakończyła się prawdziwą tragedią, ponieważ zamordował on swoją partnerkę oraz jej córkę. Następnie sam zgłosił się na policję i oddał się w ręce funkcjonariuszy. Przyznał się również do morderstwa, mimo że już niedługo miał wyjść na wolność. Aktualnie przeprowadzane jest śledztwo w tej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Opozycja wykiwała PiS! Zapłaciła za „Kler” ich pieniędzmi
  2. Mocne słowa o Krystynie Pawłowicz. „Zaczynam wątpić w jej tytuł profesora”
  3. Sąd Najwyższy znowu to zrobił! Kaczyński czerwony z wściekłości
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News