Patryk Jaki odwrócił się od PiS! Kaczyński mu tego nie daruje

Patryk Jaki odwrócił się od PiS! Kaczyński mu tego nie daruje

Patryk Jaki odchodzi z prawicy? Podczas telewizyjnej debaty przekazał dość odważną wizję dotyczącą własnej przyszłości. Chce być od teraz kandydatem bezpartyjnym.

Patryk Jaki startuje w wyborach samorządowych pod szyldem Zjednoczonej Prawicy. Budował Solidarną Polską ze Zbigniewem Ziobro. Teraz okazało się, że zmieniły się jego preferencje polityczne.

PiS zdziwiony? Patryk Jaki chce być politykiem bezpartyjnym

Na pytanie o partyjność dotychczasowych władz Warszawy, Patryk Jaki wysnuł dość nieprzewidywalną deklarację. - Warszawa przez ostatnie 12 lat się rozwijała siłą mieszkańców, niestety samorząd był upartyjniony i nie potrafił dogonić mieszkańców. Dlatego chcę zaproponować nową jakość, mianowicie tu jest moja rezygnacja z członkostwa w partii, do której należę, Solidarnej Polski. Chcę zaproponować prawdziwą prezydenturę, bezpartyjną dla wszystkich - powiedział w debacie kandydat Zjednoczonej Prawicy. Jeśli Patryk Jaki zostanie wybrany prezydentem Warszawy, złoży na ręce swoich przywódców rezygnację. Dokument przygotował i przedstawił podczas emisji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Z drugiej strony mam rezygnację z członkostwa dla Rafała Trzaskowskiego, dlatego że wiele osób mówi, że jeżeli zostanie prezydentem, będzie tylko śpiącym królewiczem, za którym stał będzie układ (Marcina) Kierwińskiego i (Hanny) Gronkiewicz-Waltz, dlatego to jest prawdziwy test na wiarygodność w polityce - dodał po chwili Jaki. Nie wiadomo jednak, czy tę odważną deklarację skomentują władze Prawa i Sprawiedliwości. Prawdopodobne bardzo jest jednak to, że władze PiS, a szczególnie Jarosław Kaczyński, nie są zadowolone. W końcu to ta partia w lwiej części łoży pieniądze na kampanię Patryka Jakiego i to dzięki niej polityk ten został wypromowany.

Przebieg debaty w TVP Info

Czternastu kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta, dziesiątki deklaracji i wielkie emocje. 12 października odbyła się debata na antenie TVP. Głównymi tematem stała się próba rozliczenia byłych polityków z ratusza. Działacze skupili się także na własnych deklaracjach, które zdziwiły nie tylko widzów, ale i obecnych w studio. Zarzucając sobie prowadzenie kampanii w sposób nieprawidłowy, politycy chcieli podkreślić własne dokonania. Zacięta walka między Patrykiem Jakim i Rafałem Trzaskowskim podzieliła kandydatów na dwa obozy. Spotkanie odbyło się w atmosferze nerwowych wypowiedzi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS szykuje kolejne 500 plus. Władza chce płacić za Polaków
  2. Minister w rządzie PiS-u grozi Polakom: "Wszyscy będziecie siedzieć"
  3. Szczeniak wlekł tylne łapki za sobą. To był ostatni moment na jego...
  4. Minister w rządzie PiS-u grozi Polakom: "Wszyscy będziecie siedzieć"
  5. Dzieci Kory: czym się zajmują
Następny artykuł