Patryk Jaki odejdzie z obozu PiS? Ma już dość
Marcin Owczarek - 28 Grudnia 2018

Patryk Jaki odejdzie z obozu PiS? Ma już dość

Patryk Jaki w ostatnim czasie nie często pokazuje się w mediach. Przegrał sromotnie wybory samorządowe i nie został prezydentem Warszawy. Czy zamierza odejść z obozu Prawa i Sprawiedliwości? Mówi, że ma już dość takiego traktowania i nie zasłużył na nie. Mocne słowa wiceministra sprawiedliwości.

Patryk Jaki nie jest ostatnio w dobrym humorze. Prócz pracy, jaką ma, musi użerać się z dogryzaniem mu ze strony opozycji, wyborców, ale również kolegów partyjnych. Po dotkliwej porażce usunął się w cień i nie wypowiada się publicznie. Postanowił jednak opowiedzieć o tym, co się teraz dzieje w jego życiu.

Patryk Jaki i wybory w Warszawie

Wybory samorządowe okazały się porażką dla Prawa i Sprawiedliwości, ale tylko w większych miastach. To tam obywatele zdecydowali, że poprą opozycję albo samorządy, które licznie wystawiły swoich kandydatów w tym roku. W Warszawie wygrał Rafał Trzaskowski, zdobył 56,67 proc. głosów, a na Patryka Jakiego zagłosowało tylko 28,53 proc. warszawiaków. Porażka była naprawdę ogromna, nie doszło nawet do drugiej tury, na którą każdy był przygotowany, chociaż i tak największym przegranymi byli Janusz Korwin-Mikke czy Krystyna Krzekotowska. Ten pierwszy utopił masę pieniędzy z subwencji na kampanię, a np. Paweł Tanajno zdobył niewiele mniejszy wynik, a wszystko sam finansował.

Koledzy z partii go obrażają

Patryk Jaki pogodził się z przegraną, ale jego partyjni koledzy niekoniecznie. Najpierw wspierali go, a potem zostawili i ubliżali. Mówi, że o wiele lepiej zachowała się opozycja, gdyż oni z szacunkiem się do niego odnosili. Nie wskazał jednak nazwisk:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Styl pierwszych damAgata Duda zmiażdżona przez Jolantę Kwaśniewską? Mamy zdjęcia, ostatnie z nich mówi samo za siebieCzytaj dalej
- To, co zrobili ci panowie, było ohydne. Ohydne i obrzydliwe. (…) Jeszcze nie zdążyłem się wyspać, a oni już atakują mnie personalnie w mediach. Ludzie z tego samego obozu! Nie widziałem podobnych postaw w PO (...) Pół roku swego życia poświęciłem na walkę wyborczą, na pomoc obozowi prawicy, dostałem lepszy wynik niż PiS w Warszawie, więc chyba nie zawiodłem. I co? - mówił Patryk Jaki w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Czy odjedzie z PiS?

Czy to, co się dzieje, skłoni Jakiego do odejścia z Prawa i Sprawiedliwości? Fakt, że nie dogaduje się z kolegami, może świadczyć o tym, iż myśli o takiej ewentualności, ale ma jednak wsparcie od jednej z najważniejszych osób w partii, Jarosława Kaczyńskiego. Rozterki na pewno nim targają i pewnie nie raz jeszcze będzie się zastanawiał, czy nie odejść z PiS, ale jak będzie, przekonamy się w najbliższym czasie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Posłowie w Sejmie najpierw zamilkli, a potem zaczęli się modlić
  2. Donald Tusk prosi o pomoc finansową. Ona musi wygrać z rakiem
  3. Krystyna Pawłowicz prosi o pomoc. Polacy przecierają oczy ze zdumienia
  4. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
  5. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News