Tymi słowami Patryk Jaki wbił kij w mrowisko. Polityk o mordercy Adamowicza

Tymi słowami Patryk Jaki wbił kij w mrowisko. Polityk o mordercy Adamowicza

Patryk Jaki, podobnie jak wielu innych polityków, zabrał głos w sprawie niedzielnego ataku na Pawła Adamowicza. Wiceminister swoimi słowami wywołał niemałe kontrowersje.

Patryk Jaki jako jeden z polityków należących do aktualnego rządu zaangażowany był w prace między innymi przy reformach w sądownictwie, które szerokim echem odbiły się zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej. Teraz były kandydat na prezydenta Warszawy zabrał głos w sprawie Stefana W., który podczas ataku na Pawła Adamowicza doprowadził do śmierci polityka. Te wydarzenia wstrząsnęły całą Polską, ale Jaki postanowił rozpatrzeć sprawę z zupełnie innej strony, a mianowicie wyroku Stefana W., który ten odsiedział w więzieniu.

Patryk Jaki krytykuje poprzedni wyrok Stefana W.

Morderca Pawła Adamowicza ma na swoim sumieniu niejedno przestępstwo. Mężczyzna był już wcześniej skazany za 4 napady z bronią w ręku na placówki bankowe w Gdańsku. Jego wyrok, który wyniósł zaledwie 5 lat, według wielu osób był o wiele za niski. Tak samo uważa Patryk Jaki, który nie ukrywa, że Stefan W. powinien jeszcze przez dobrych kilka lat siedzieć w więzieniu. - Napastnik cztery razy napadał w swoim życiu z bronią w ręku i sędzia orzeka wyrok jedynie pięciu lat pozbawienia wolności. Kłóci się to z moim poczuciem sprawiedliwości. I to jest, w mojej ocenie, najważniejszy obszar refleksji po tej tragedii... Ten sam sprawca otrzymałby w Stanach Zjednoczonych pewnie wyrok kilkudziesięciu lat pozbawienia wolności. Gdyby było tak u nas, nigdy do tej tragedii by nie doszło - mówił wiceminister. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Nie ulega wątpliwości, że proces zabójcy prezydenta Gdańska będzie jedną z najgłośniejszych spraw w ostatnich latach. Wszyscy czekają na to, jak ta wstrząsająca sprawa się zakończy. Oskarżonemu w tym momencie grozi od 12 lat więzienia nawet do dożywocia. Wiele osób oczekuje od sądu, że podczas rozprawy Stefan W. usłyszy najwyższy wymiar kary. W innym przypadku bardzo możliwe, że dojdzie do licznych protestów, które mogą objąć całą Polskę. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Prokuratura właśnie podała, jak naprawdę zginął Paweł Adamowicz
  2. Ludzie protestują pod siedzibą TVP. Żądają prawdy w telewizji publicznej
  3. Rydzyk współpracuje z właścicielem… Żabki! W tle Antoni Macierewicz
  4. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
  5. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News