Patryk Jaki od miesięcy pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków obozu władzy. Co ciekawe, nie tylko jego polityczne decyzje, ale także oskarżenia o nepotyzm wzbudzają w wyborcach skrajne, negatywne emocje. Historia relacji działacza i jego ojca niezmiennie bowiem zadziwia.

Jakiś czas temu dziennikarz RMF FM wytknął współpracownikowi Zbigniewa Ziobry, że przyczynił się do powrotu swego ojca do pracy w państwowej spółce. Jaki zdecydowanie odcinał się wtedy od podobnych oskarżeń, rzadko zgadzając się na podejmowanie trudnego dla siebie tematu.

Patryk Jaki – kontrowersyjne oskarżenia

– Podsumowując panie ministrze, wyglądało to tak, że pański ojciec został z tej pracy zwolniony, ale przywrócony i za rządów pańskich kolegów, m.in. wiceprezydenta Rola i prezydenta, którego pan popierał jako kandydata Solidarnej Polski… – stwierdził Robert Mazurek.

– Mój ojciec dostał pracę nie za rządów PiS, tylko za rządów PO. PiS popierało innego kandydata, a mój tato pracował w tej firmie wtedy, kiedy ja miałem 16 lat i jeszcze nie zajmowałem się polityką – odpowiedział mu stanowczo Jaki.

Później Jaki zmienił wersję wydarzeń

Co ciekawe, polityk przedstawił tę sprawę całkowicie inaczej w wywiadzie dla nowego wydania „Sieci”. Tym razem przyznał, że pomógł ojcu w powrocie do pracy.

– Gdy zostałem radnym, tata pracował w instytucji podległej ratuszowi. Prezydent wezwał go któregoś dnia i powiedział, że jeśli syn nie zagłosuje za budżetem po jego myśli, wówczas ojciec straci pracę. Tata honorowo nic mi nie powiedział, ja zagłosował zgodnie z sumieniem, a ojciec stracił pracę. Po ponad dekadzie sprawiłem, że tata mógł wrócić do pracy, z której go niesłusznie wyrzucono – ujawnił Jaki.

Jaka jest więc prawda?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senator PiS szokuje. „W Smoleńsku doszło do mordu”
  2. Znowu skandal w PiS! Wyciekła szokująca lista
  3. Nie Tusk, ani Duda. Wyrasta nowy kandydat na prezydenta

Czy Patryk Jaki odpowiednio wywiązuje się ze swych rządowych obowiązków?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]


Te afery WSTRZĄSNĘŁY polską polityką!

Zobacz również