Patryk Jaki po przegranych wyborach na prezydenta Warszawy wybrał się na odpoczynek, aby spędzić więcej czasu z rodziną oraz zaplanować zapewne swą polityczną przyszłość. W obliczu wydanego przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zakazu przejścia Marszu Niepodległości 2018 ulicami stolicy, działacz zdecydował się jednak oficjalnie wypowiedzieć, przerywając milczenie.

Patryk Jaki poniósł porażkę w wyborczym starciu z Rafałem Trzaskowskim. Dziś mówi się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na jego przyszłość jest próba zdobycia mandatu europarlamentarzysty. Niektóre media sugerują także, iż wiceminister sprawiedliwości może wkrótce przejąć inny resort.

Co obecnie robi Patryk Jaki? Polityk o decyzji HGW

Na razie polityk odpoczywa i skupia się na rodzinie. Powyborczą ciszę przerwał jednak w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski. Został bowiem zapytany, jak odnosi się do decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie tegorocznego Marszu Niepodległości.

– Tak samo krytycznie, jak większość osób. Sam swego czasu poleciłem ścigać za niektóre hasła, które pojawiły się na poprzednim Marszu Niepodległości. Ale ważne jest to, że organizatorzy marszu wówczas się od tych radykalnych haseł odcięli. Musimy zrozumieć, że prawo do manifestacji jest ważniejsze niż nasza niechęć do jakichś poglądów. Oczywiście jeśli państwo prawa i Konstytucja mają dla nas jakiekolwiek znaczenie. A powinny mieć, widocznie dla pani prezydent Konstytucja w tym przypadku znaczenia nie ma – powiedział niezwykle krytycznie Jaki, twierdząc także, iż Gronkiewicz-Waltz ograniczyła prawną wolność do zgromadzeń i demonstrowania poglądów.

– Moim zdaniem to jest jawne prowokowanie do zadym. Obowiązkiem prezydenta Warszawy jest dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Polacy to naród działający często na przekór decyzjom polityków i jeżeli coś się ludziom zakazuje, to nimi często kierują złość, emocje. Dlatego uważam decyzję prezydent za skrajnie nieodpowiedzialną, skandaliczną – grzmiał polityk, zarzucając prezydent oraz jej następcy, iż nie chcą wcale „Warszawy dla wszystkich”, a w stolicy może dojść do zamieszek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służba Ochrony Państwa kompromituje Polskę! Tragiczne wpadki formacji

Czy Patryk Jaki pójdzie w pochodzie, który zastąpi Marsz Niepodległości 2018?

Patryk Jaki odniósł się także do pomysłu Andrzeja Dudy, dotyczącego wspólnego marszu, w którym 11 listopada mają przejść zwolennicy wszystkich opcji politycznych. Jak przyznał, jego zdaniem jest to doskonały plan.

– Mam nadzieję wziąć udział w „biało-czerwonym” marszu państwowym organizowanym przez polskie władze, czyli rząd i prezydenta Andrzeja Dudę. Mam potrzebę zamanifestowania swojej miłości do Polski, bo jestem dumny z tego, że jestem Polakiem – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. FILM DNIA! Kaczyński tak zniszczył Tarczyńskiego, że prawie się popłakał
  2. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ
  3. Marta Kaczyńska poucza prezesa PiS! Padły słowa o Lechu
  4. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  5. Tusk właśnie podjął decyzję życia! Europa w szoku, Kaczyński zamarł

Czy HGW podjęła słuszną decyzję?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS