Patryk Jaki oraz Małgorzata Wassermann nie osiągnęli zaplanowanego przez Jarosława Kaczyńskiego celu w wyborach samorządowych 2018. Opinia publiczna wciąż nie wie więc, jaka polityczna przyszłość czeka dwoje działaczy, którzy według szefa partii rządzącej już dziś rokują doskonale. Prezes PiS ma już ponoć pomysł na karierę młodych współpracowników.

Patryk Jaki został pokonany w walce o prezydenturę w Warszawie przez Rafała Trzaskowskiego. Małgorzata Wassermann poległa za to w krakowskim starciu z Jackiem Majchrowskim. Marzenia polityków o wyborczym sukcesie ostatecznie się nie spełniły, co nie oznacza jednak, że Jarosław Kaczyński zamierza w jakikolwiek sposób ich ukarać. Jest ponoć wręcz przeciwnie.

Patryk Jaki i Małgorzata Wassermann nie znikną z polskiej polityki

Jak donosi Wirtualna Polska, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma już konkretny pomysł na przyszłość Wassermann i Jakiego. Młodzi działacze są ponoć szykowani na start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które czekają Polaków już w przyszłym roku.

– Mają zielone światło, dostaną propozycje, bo mogą nam pomóc. Wybory do Parlamentu Europejskiego to walka w dużych miastach, to ostatnie wybory przed najważniejszymi do Sejmu i Senatu i przegrać ich po prostu nie możemy. Tu pole jest inne, niż w wyborach prezydenckich na poziomie samorządu, gdzie – jako partia – ponieśliśmy porażkę – usłyszeli dziennikarze WP od swego źródła z wnętrza obozu rządzącego.

Co czeka Wassermann i Jakiego? Prezes Prawa i Sprawiedliwości podjął już decyzję

Jakie podejście do ewentualnego planu Jarosława Kaczyńskiego mają sami Małgorzata Wassermann oraz Patryk Jaki? Politycy zdecydowanie różnią się w tej kwestii, jednak trudno jest określić, czy pod naciskiem ze strony prezesa PiS nie zdecydują się rzeczywiście ostatecznie na start w wyborach do Europarlamentu. Prawdopodobieństwo jest niezwykle wysokie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydenta

– Czy wybory do Parlamentu Europejskiego to realny scenariusz? Dla mnie? Nie – stwierdziła Małgorzata Wassermann w rozmowie z przedstawicielami mediów, zaskakując dużą część opinii publicznej niezwykle stanowczym podejściem do tematu.

– Nie zaprzeczam, że również taka koncepcja jest rozważana. Myślę o nowej formule mojego funkcjonowania w polityce. Ale nic nie jest przesądzone, na razie będę skupiał się na pracy w resorcie sprawiedliwości, mam co robić – powiedział za to Patryk Jaki, dla którego alternatywnym scenariuszem ma być ponoć objęcie innego ministerstwa (według mediów chodzi o resort sportu).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono tajne dokumenty, które miały zniszczyć Tuska. Kompromitacja PiS
  2. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  3. Kaczyński eksploduje w szale. Tusk skomentował skąd jest 500 plus
  4. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  5. Kaczyński nigdy mu tego nie wybaczy. Kwaśniewski zawarł sojusz z Janem Pawłem II przed jego śmiercią

Czy Patryk Jaki odpowiednio wywiązuje się ze swych rządowych obowiązków?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS