Wojna w obozie PiS! Prawica odsuwa się od poparcia Jakiego

Wojna w obozie PiS! Prawica odsuwa się od poparcia Jakiego Źródło: Fot. YouTube/Punkt Widzenia TV

Patryk Jaki walczy obecnie o fotel prezydenta m. st. Warszawy. Jego kontrkandydatem jest członek PO Rafał Trzaskowski, a panowie zgadzają się ze sobą w jednej bardzo kontrowersyjnej kwestii. Wywołało to niemałą burzę na prawicy.

21 października wpadną do urn pierwsze głosy, które zdecydują o przyszłości naszej stolicy. Ewentualna druga runda odbędzie się 4 listopada. Wtedy z urzędu ustąpi Hanna Gronkiewicz-Waltz, która władzę w mieście sprawuje już od 12 lat i nie zdecydowała się na ubieganie o kolejną kadencję. Jaki i Trzaskowski prowadzą swoje kampanie od wiosny. Przedstawiciel Solidarnej Polski i członek rządu chlubi się swoją otwartością, zapowiedział budowę nowych linii metra oraz zaprowadzenie sprawiedliwości, jeśli chodzi o reprywatyzację. Niedawno także kandydaci zgodzili się ze sobą w kwestii ewentualnej delegalizacji ONR, o którą chce walczyć Trzaskowski. Słowa poparcia ze strony Patryka Jakiego rozwścieczyły Rafała Ziemkiewicza.

Patryk Jaki wywołał wojnę w obozie PiS

- Ja mogę się nawet podpisać pod tym wnioskiem, ale to jest sprawa nieistotna z punktu widzenia przyszłości naszego miasta - powiedział pytany o delegalizację ONR Patryk Jaki. W odpowiedzi na tę deklarację publicysta i dziennikarz Telewizji Polskiej Rafał A. Ziemkiewicz, opublikował tweeta, w którego zamysłem było zapewne przywołanie posła do porządku. Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o ruchu radykalne, ONR może liczyć na sympatię władz. - Panie ⁦Patryku Jaki⁩, naprawdę palnął Pan, że też jest za delegalizacją ONR?! Może tę tablicę też Pan każesz wyrwać z muru? A szkołom ONR-owca Bytnara „Rudego” zmienić patrona? Może na Geremka?! Niech Pan się walnie w czoło póki czas, zanim zmarnuje co dotąd osiągnął! - czytamy na Twitterze. Podobnie czuje bardziej skrajnie prawicowa część elektoratu Zjednoczonej Prawicy i samego Jakiego. Nie jest to pierwszy raz, gdy kandydat obozu władzy na prezydenta Warszawy, szokuje potencjalnych zwolenników. Zrobił to wcześniej, wyrażając w kwietniu poparcie dla metody in vitro.

Delegalizacja ONR?

Temat nie jest nowy i powraca przy każdej większej demonstracji tej organizacji. Obóz Narodowo-Radykalny, który nawiązuje swą tradycją do zdelegalizowanego niedługo po powstaniu ugrupowania o tej samej nazwie, często oskarżany jest o poglądy faszystowskie albo wręcz nazistowskie. Po sieci krążą liczne fotografie członków w brunatnych koszulach, lub wykonujących tzw. salut rzymski. Delegalizacji ONR domagają się przede wszystkim przedstawiciele lewicy i Rafał Trzaskowski, który złożył w tym celu wniosek do prokuratury.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Agata Duda upokorzona. Jej marzenia legły w gruzach
  2. Wystarczy nie kraść? Politycy PiS za granicą przyłapani na gorącym uczynku
  3. Dramatyczne wyznanie. Śmierć zdruzgotała Mariusza Pudzianowskiego
źródło: dorzeczy.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu