Tak kończy się Patryk Jaki. Jest na wylocie z komisji reprywatyzacyjnej

Tak kończy się Patryk Jaki. Jest na wylocie z komisji reprywatyzacyjnej Źródło: Fot. screenshot YouTube / Telewizja Republika

Patryk Jaki to wielki przegrany tegorocznych wyborów samorządowych w Warszawie. Mimo sporych nadziei, mężczyzna przegrał z Rafałem Trzaskowskim już w pierwszej turze. Teraz musi na nowo odnaleźć się w politycznej rzeczywistości. Co będzie dalej?

Patryk Jaki, który uzyskał jedynie 28,53 procent wszystkich głosów warszawiaków, musi poradzić sobie z ciężarem gorzkiej porażki. Z całą pewnością nie ułatwi mu tego sytuacja, w jakiej znajduje się obecnie komisja reprywatyzacyjna. Jedno jest pewne - lekko nie będzie.

Patryk Jaki musi udać się na urlop

Jak podkreśla sam polityk prawicy, musi teraz odpocząć po porażce.  Gdy nabierze sił, zadecyduje o tym, jak dalej potoczą się jego polityczne losy. Nieoficjalnie mówi się, że Patryk Jaki szykuje się na stanowisko szefa Najwyższej Izby Kontroli. Innym możliwym scenariuszem jest pomoc Patryka Jakiego przy kampanii Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sam zainteresowany nie przeczy tym wszystkim doniesieniom, dodaje jedynie, że z całą pewnością będzie chciał skupić się na pracy w ministerstwie. Z porażką polityka najwyraźniej nie może pogodzić się Sebastian Kaleta, bliski współpracownik Patryka Jakiego. Po przegranych wyborach mężczyzna umieścił na swoim profilu na twitterze następujący wpis:

- Przez 2 dni widziałem kilka wpisów deprecjonujących wybór warszawiaków i innych wielkich miast. Niepotrzebnie. Taka jest demokracja. Jak widać mieszkańcy wielkich miast boją się zaufać naszej formacji. Lęki przed prawicą trzeba przezwyciężać ciężką pracą i będziemy to dalej robić - wysunął odważne stwierdzenie.

Patryk Jaki pożegna się z komisją reprywatyzacyjną

Niedoszły prezydent Warszawy odbył w ostatnim czasie rozmowę z portalem Wirtualna Polska. Dziennikarze zapytali go, czy widzi swoją przyszłość w komisji reprywatyzacyjnej. Polityk odrzekł, że najprawdopodobniej zrezygnuje z tej funkcji. Tłumaczy to zbyt dużym natłokiem obowiązków. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
- Nie wykluczam, że zrezygnuję z jej szefostwa. (...) Dorobek komisji jest ogromny, ostatnie miesiące spędziłem śpiąc w swoim gabinecie, siedząc nad tonami dokumentów, ale nie chcę nikogo uszczęśliwiać na siłę - oświadczył Patryk Jaki. Tutaj również głos zabrał najbliższy współpracownik Jakiego. Mężczyzna twierdzi, że komisja ma wręcz się świetnie: - W ostatnich tygodniach padało wiele pytań na temat losów komisji, a te mają się całkiem dobrze. Przygotowujemy się do przesłuchań najgłośniejszych uczestników afery i być może pewnego przemodelowania prac, wszak członek KW będzie wiceprezydentem - odpowiedział Sebastian Kaleta. ZOBACZ TAKŻE:
  1. 2 minuty prawdy, które zmieniły wszystko. Wyciekło amatorskie nagranie Elżbiety Jaworowicz
  2. Horoskop dzienny na czwartek 25.10.18 dla wszystkich znaków zodiaku. Co Cię czeka?
  3. „Dyktator, ale stylowy”. Kaczyński zadał szyku niczym Doda dekadę temu
  4. Te piękne psy pochodzą z Polski! Czyli cudze chwalicie, swego nie znacie
  5. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News