Polityczny koniec Jakiego. Kaczyński zdecydował?

Polityczny koniec Jakiego. Kaczyński zdecydował? Źródło: YouTube - Telewizja Republika

Patryk Jaki był w ostatnim czasie uważany za polityka, którego może czekać wielka przyszłość. Niektórzy twierdzili, że za kilka lat to właśnie on może być twarzą prawicy pod szyldem PiS. Decyzja Jarosława Kaczyńskiego może jednak zmienić te plany.

Patryk Jaki był twarzą jesiennej kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Ostatecznie nie udało mu się uzyskać dostatecznego zaufania wyborców i to Rafał Trzaskowski został nowym prezydentem Warszawy. Zostało to odebrane jako wielka klęska PiS-u w stolicy. Wielu zastanawiało się wręcz, jaka przyszłość czeka polityka z Opola.

Przez pewien czas mężczyzna wrócił do pracy w Sejmie i zajmował się swoimi sprawami. Zapragnął jednak wrócić na salony i ogłosił, że będzie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie pojawiały się jednak kolejne szczegóły dotyczące jego udziału w kampanii, co zdziwiło wielu wyborców. Twierdzą oni, że Prawo i Sprawiedliwość musi wyjątkowo lekceważyć plany swojego zaufanego członka, skoro nie opowiada o nich w mediach.

Patryk Jaki lekceważony przez PiS

Niespodzianką było już to, że Patryk Jaki nie pojawił się na konferencji PiS, na której przedstawić mogli się wszyscy najważniejsi kandydaci partii w wyborach do PE. Nie zabrakło oczywiście osób z pierwszych lub drugich miejsc na listach, jednak nie pojawił się tam wiceminister sprawiedliwości. Najprawdopodobniej oznacza to, że udało mu się uzyskać zgodę jedynie na start z trzeciego miejsca.

Wielkie kontrowersje wywołuje to, że nie wiadomo nawet z którego okręgu startować będzie Jaki. Łączono go ze startem na Mazowszu, w Małopolsce i na Śląsku, jednak okazuje się, że w każdym z tych województw partia rządząca wytypowała już swoich reprezentantów. Tym samym szanse urodzonego w Opolu polityka na udział w kampanii właśnie w tych regionach Polski drastycznie spadają.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Patryk Jaki musi porozmawiać z Kaczyńskim

Już sam fakt, że Patryk Jaki startował w wyborach na prezydenta Warszawy, wywołał spore kontrowersje. Ludzie burzyli się, że osoba pochodząca z Opolszczyzny chce reprezentować wszystkich warszawiaków, co mogło mieć bardzo duży wpływ na ostateczne wyniki głosowania. Wygląda na to, że w związku z tamtymi wydarzeniami dziś żaden z okręgów nie chce przyjąć do siebie byłego kandydata na prezydenta stolicy, bojąc się o swój wynik.

Wiele w tej sprawie zależeć będzie oczywiście od Jarosława Kaczyńskiego. Prezes partii rządzącej ostatecznie decyduje o wszystkich osobach, które znajdą się na listach. Pierwsze plotki twierdzą, że ostatecznie Jaki uzyska trzecie miejsce na listach Prawa i Sprawiedliwości z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Rusin wzięła ślub? Edyta Górniak wygadała się na wizji!
  2. Legendarna polska aktorka zginęła tragicznie razem z mężem. Mogła zrobić międzynarodową karierę
  3. To się w głowie nie mieści. Biedronka zorganizuje życie mieszkańcom
  4. Lewandowski jak nigdy potrzebuje wsparcia żony. Niemcy boleśnie go wyśmiali
  5. Ogromne oszustwo wokół Familiady? Pod Strasburgerem ugną się kolana

źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News