Patryk Jaki i środowisko PiS są dziś mocno zaangażowania w kampanię samorządową w Warszawie. Poruszany wiele razy przez Jakiego wątek tzw. afery reprywatyzacyjnej jest jednym z kluczowych i najbardziej wrażliwych społecznie. Dziennik „Fakt” dotarł do smutnych informacji – nie żyje jedna z lokatorek „symboli” tej afery. 

Patryk Jaki ma w sondażach niemal takie samo poparcie jak kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Wiceminister sprawiedliwości i szef komisji ds. warszawskich reprywatyzacji (obecnie zawiesił tą działalność, na czas kampanii) szczególnie  podkreśla sprawy niejasnych eksmisji lokatorów na bruk w stolicy.

Patryk Jaki jej pomagał. Nie żyje ofiara reprywatyzacji

Pani Kryńska była jedną z osób, które eksmitowano zaraz po reprywatyzacji kamienicy przy Poznańskiej 14. W 2014 roku trafiła ona pod skrzydła firmy Fenix Group. Nowy właściciel chciał czynszu wyższego o 700 procent, w końcu naciskał mieszkańców, by się wyprowadzili. Lokatorzy nie odpuścili.

Walka pani Anny trwała blisko cztery lata. W jej sprawie wstawiła się też komisja weryfikacyjna, mająca wyjaśnić niejasności z reprywatyzacją mieszkań w Warszawie. Przewodził je, aż do czasu zawieszenia funkcji, wiceminister Patryk Jaki. Przed rokiem komisja podważyła decyzję o reprywatyzacji Poznańskiej 14. Już wtedy mówiło się, że lokatorzy mogą nie odzyskać mieszkania, a jedynie odszkodowania. Pani Anna w końcu dostała się jednak do swojego mieszkania.

Nie wytrzymała tego widoku

Po wszystkich przejściach kobieta dostała ataku serca. O śmierci kobiety napisał „Fakt”. Tabloid ze społeczną wrażliwością spojrzał na jej historię, jedną z setek, jak nie tysięcy lokatorskich tragedii, które wydarzyły się w Warszawie. Lokatorka mieszkania w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 14 widząc, że wraca do ruiny nie mogła się otrząsnąć.

Potwierdza to relacja Ewy Andruszkiewicz, zaangażowanej w pomoc eksmitowanym warszawiakom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uwaga na oszustów! Tak też mogą cię okraść [ZDJĘCIA]


– Przed chwilą zmarła Anna Kryńska. Wczoraj weszła do swojego dawnego mieszkania na Poznańskiej 14 i dostała ataku serca. Mimo natychmiastowej reanimacji, udało się ją tylko dobę utrzymać przy życiu. Kolejna śmiertelna ofiara reprywatyzacji – czytamy w czwartkowym poście Ewy Andruszkiewicz na Facebooku.

Miała być twarzą spotu Patryka Jakiego

O zdarzeniu poinformował też wiceprzewodniczący komisji, Sebastian Kaleta.

– Niezwłocznie została udzielona pomoc medyczna, ale niestety pani Ania zmarła. Jej marzeniem było razem z komisją wygrać sprawy w sądzie i wrócić do swojego mieszkania – powiedział.

Mieszkanka miała mocno zaangażować się w kampanię medialną dot. afery reprywatyzacyjnej. Była już bohaterką programu TVP „EksMisja”. Miała też pojawić się w wyborczym spocie samego Patryka Jakiego. Nie zdążyła.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Patryk Jaki upokorzony jak nigdy! B. minister zmiażdżył go publicznie i wyśmiał
  2. Patryk Jaki wstydzi się swojej przeszłości. Po cichu usuwa dowody
  3. Skandal w TVP! Ksiądz mówi, jakie obowiązki w łóżku ma żona chora na raka

Warszawa jak Dubaj. Patryk Jaki planuje 19. dzielnicę Warszawy [MEMY]

źródła: wp.pl, fakt.pl

Zobacz również